مشکل کانال یابی تلویزیون سامسونگ

چرا تلویزیون سامسونگ کانال یابی نمی کند ؟

در گذشته نه چندان دور فرآیند کانال یابی تلویزیون برای خانواده ها کاری تقریبا سخت بود بطوریکه مدام چند نفر باید بین خانه و پشت بام در حال رفت و آمد بودند تا بتوانند آنتن را تنظیم کنند و سیگنالی را دریافت کنند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از آنتن های قوی دیگر این کار مثل گذشته سخت نمی باشد

ما امروز در این مطلب سعی داریم تا شما را با مشکلات کانال یابی تلویزیون سامسونگ آشنا کنیم و بتوانیم در جهت رفع این مشکل به شما کمک کنیم در صورتیکه با راه حل های ارایه شده در این مقاله مشکل شما همچنان پابرجا بود شما باید به یک مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون سامسونگ  و نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی مراجعه کرده و مشکل خود را برطرف کنید

تلویزیون

اهمیت تنظیم کانال تلویزیون سامسونگ

راه اندازی کانال تلویزیون سامسونگ یکی از مهم ترین مراحل بعد از نصب آنتن و راه اندازی تلویزیون است. فرآیند ارتباط بین گیرنده و دیجیتال داخلی پس از اتصال آنتن با یافتن کانال ها یا راه اندازی دیجیتال تلویزیون سامسونگ انجام می شود.سری جدید تلویزیون های سامسونگ نیز مانند سایر برندها به طور خودکار به گیرنده دیجیتال مجهز شده اند تا با یافتن کانال ها به راحتی به شبکه های تحت پوشش دیجیتال دسترسی داشته باشید. سیستم عامل تلویزیون سامسونگ از میانبری به نام Smart Hub استفاده می کند که دسترسی سریع به اپلیکیشن ها و تنظیمات این دستگاه را فراهم می کند.

کانال یابی تلویزیون سامسونگ بطور اتوماتیک

هنگامی که از مجهز بودن تلویزیون به گیرنده دیجیتال مطمین شدید، وارد تنظیمات شده و از میانبر Smart Hub استفاده کنید و مراحل زیر را برای یافتن خودکار کانال ها انجام دهید.

پس از دسترسی به آیتم منو در این بخش، گزینه Source Menu را انتخاب کنید.

در قسمت Setting گزینه Channel Setting را انتخاب کنید.

سپس Auto Storage یا AutoScan را انتخاب کنید.

در این مرحله عملیات جستجوی کانال و جستجوی کانال شروع شده و در پایان لیست کانال نمایش داده می شود.گزینه “Channel Setup” ظاهر می شود که نشان می دهد جستجوی کانال کامل شده است.امروزه با ورود انواع تلویزیون های دیجیتال به بازار، امکان مشاهده تصاویر بسیار باکیفیت فراهم شده است. به طوری که با استفاده از این تلویزیون های پیشرفته، کانال های متعدد با انواع برنامه ها به سادگی مقابل چشمان ما قرار می گیرند. همانطور که می دانید، لوازم خانگی مختلف ممکن است به دلایل گوناگون دچار مشکل شوند. برای مثال، به عنوان یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای تلویزیون های دیجیتال پیش بیاید، می توان به پیدا نکردن کانال اشاره کرد.

چرا تلویزیون کانال یابی نمی کند؟

گاهی اوقات تنظیمات کانال های تلویزیون به دلایل مختلف به هم می ریزد و در نتیجه، تلویزیون در بحث کانال یابی با مشکل مواجه می شود. در این مطلب، قصد داریم درباره علت پیدا نکردن کانال تلویزیون صحبت کرده و این مشکل را در چند برند مطرح تلویزیون مورد بررسی قرار دهیم.

از برترین متخصصین شهرتان که اسامی آن ها در سایت haostvrepair.com  آمده است رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.

چرا تلویزیون کانال یابی نمی کند؟

یکی از سوالاتی که همواره از طرف کاربران تلویزیون های مختلف درyoutube.com پرسیده می شود، این است که چرا تلویزیون کانال یابی نمی کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که عوامل متعددی باعث عدم کانال یابی تلویزیون می شوند:

 1. عدم تنظیمات درست آنتن
 2. استفاده از آنتن نامناسب
 3. عدم ذخیره کانال ها در تلویزیون
 4. هنگ کردن با قفل شدن برنامه ها
 5. بروز مشکلات فنی در تلویزیون

در ادامه با ما همراه باشید تا این عوامل را مورد بررسی قرار دهیم.

1- عدم تنظیمات درست آنتن

آنتن تلویزیون مهم ترین و اصلی ترین عامل ارتباطی بین تلویزیون و سیگنال ها محسوب می شود. از این رو، اگر آنتن در جهت درستی قرار نگرفته باشد، کانال یابی تلویزیون با مشکل مواجه می شود. در واقع، تلویزیون به علت عدم دریافت صحیح سیگنال، توانایی کانال یابی را از دست می دهد. پس می توان گفت تنظیمات نادرست آنتن، یکی از مهم ترین دلایل پیدا نکردن کانال در تلویزیون به شمار می رود.

2- استفاده از آنتن نامناسب

علاوه بر تنظیمات نادرست آنتن، عوامل دیگری نیز می توانند باعث عدم ارسال صحیح سیگنال ها به دستگاه شوند. به طوری که هرکدام از این موارد به نوبه خود می توانند علت پیدا نکردن کانال تلویزیون به شمار روند. برخی از این عوامل به شرح زیر هستند:

 • نامناسب بودن محل قرارگیری آنتن
 • استفاده از آنتن غیراستاندارد
 • وجود خرابی یا شکستگی در آنتن
 • شل شدن محل اتصال کابل آنتن به پریز برق یا تلویزیون

3- عدم ذخیره کانال ها در تلویزیون

در بعضی مواقع، کانال یابی تلویزیون به خوبی انجام می شود؛ اما ذخیره کانال ها صورت نمی گیرد. فرقی نمی کند که مشکل از کانال یابی باشد یا ذخیره کانال ها صورت نگرفته باشد؛ در هر حال کاربر امکان دسترسی به کانال ها را نخواهد داشت و این می تواند افراد را آزرده خاطر کند. اما راه برطرف کردن این مشکل چیست؟

4- هنگ کردن با قفل شدن برنامه ها

تا به اینجا، چندین علت پیدا نکردن کانال تلویزیون را مورد بررسی قرار دادیم. اما یکی از رایج ترین دلایل این پدیده می تواند مربوط به هنگ کردن یا قفل شدن برنامه ها باشد. به طوری که ممکن است هنگام جستجوی کانال، برنامه ها هنگ کنند و کانال یابی با مشکل مواجه شود. در چنین شرایطی توصیه می شود عملیات جستجوی کانال را به صورت موقت لغو نموده و آن را به زمان دیگری موکول کنید.

5- بروز مشکلات فنی در تلویزیون

مشکلات فنی همواره یکی از دلایلی است که می تواند باعث بروز اختلال در عملکرد دستگاه های گوناگون شود. اما مشکلات فنی به طور معمول در تلویزیون های سالم رخ نمی دهند؛ بنابراین اگر بعد از انجام بررسی های گفته در بخش های قبل، باز هم تنظیمات تلویزیون دچار مشکل بود، موارد زیر را انجام دهید:

 • در برخی مواقع، مشکل از برد اصلی تلویزیون است. برای حل این مشکل باید برد دستگاه را تعویض کنید.
 • اگر مشکل دستگاه تنها در زمینه کانال یابی است، توصیه می کنیم از یک دستگاه گیرنده دیجیتال استفاده نمایید.
 • در بعضی شرایط استفاده از دستگاه مبدل می تواند مشکل ایجاد شده را برطرف نماید. به این ترتیب نیازی به تعویض قطعات و پرداخت هزینه های اضافی نخواهد بود.

علت پیدا نکردن کانال در تلویزیون سامسونگ

برند سامسونگ یکی از بهترین برندهایی است که در زمینه ساخت انواع تلویزیون فعالیت می کند. کیفیت محصولات تولید شده توسط این برند، همواره در سطح بالایی قرار داشته و اغلب کاربران نسبت به این محصولات ابراز رضایت کرده اند. اما تلویزیون های سامسونگ هم با وجود قابلیت هایی که دارند ممکن است دچار مشکلاتی در زمینه کانال یابی شوند. در این بخش به بیان علت پیدا نکردن کانال در تلویزیون سامسونگ و همچنین نحوه برطرف کردن این مشکل خواهیم پرداخت.

پس از انجام اقدامات مذکور، اگر مشکل همچنان برطرف نشده بود باید بررسی کنید که کدام کانال ها را دریافت کرده اید. کانال هایی که به شما توصیه می شود بر اساس موقعیت مکانی شما متفاوت خواهد بود. پس باید نسبت به کانال هایی که باید آنها را دریافت کنید آگاهی لازم را کسب کرده باشید. همچنین در بسیاری از مواقع، راه اندازی مجدد تلویزیون سامسونگ می تواند مشکلات به وجود آمده در تنظیمات کانال تلویزیون را برطرف کند.

علت پیدا نکردن کانال در تلویزیون هایسنس

خرید تلویزیون های برند هایسنس در چند سال اخیر بسیار گسترش یافته است. یکی از مشکلاتی که کاربران این تلویزیون ها مطرح می کنند درباره علت پیدا نکردن کانال در تلویزیون هایسنس است.به طور کلی، رایج ترین دلیل چنین پدیده ای عدم تنظیمات درست آنتن است. اگر جهت قرارگیری آنتن تلویزیون نادرست باشد قابلیت کانال یابی از دست خواهد رفت. بنابراین اطمینان از دریافت صحیح سیگنال ها توسط دستگاه، می تواند در برطرف کردن علت پیدا نکردن کانال در تلویزیون هایسنس به کاربران کمک کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشکل کانال یابی تلویزیون سامسونگ" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشکل کانال یابی تلویزیون سامسونگ"، کلیک کنید.