کتاب «فتوای هسته ای» منتشر شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

کتاب

به گزارش خبرگزاری آنلاین، کتاب فتوای هسته ای که به بررسی فقهی و حقوقی فتوای آیت الله العظمی امام خامنه ای پیرامون حرمت تولید و استفاده از سلاح های هسته ای می پردازد از سوی انتشارات دانشگاه علوم اسلامی رضوی به زیور طبع آراسته شد.

این کتاب به قلم حجت الاسلام محمدحسین پورامینی دانش آموخته دانشگاه علوم اسلامی رضوی به رشته تحریر در آمده که از سوی انتشارات این نهاد علمی فرهنگی منتشر و روانه بازار شده است.

نویسنده در این کتاب بر این نکته تاکید می کند که، در شرایطی که تاکنون در حقوق بین الملل، هیچ ممنوعیت جامع و مطلقی در خصوص استفاده از سلاح های هسته ای وجود ندارد، آیت الله العظمی امام خامنه ای برای اولین بار در قالب یک فتوای فقهی ، تولید و استفاده از سلاح هسته ای را حرام و ممنوع اعلام کرده و بیان داشتند که سلاح های هسته ای در سلسله نیازها و نظام تسلیحاتی جمهوری اسلامی هیچ جایگاهی ندارد.

این فتوا بیانگر نگاه انسانی و رویکرد بشردوستانه فقه امامیه است که در این کتاب بدان پرداخته و در سه بخش سازمان دهی شده است.

بخش نخست کلیات تحقیق با عنوان «تحلیل مفهومی سلاح هسته ای، آثار مخرب، و رویکرد بین المللی در برابر آن» نام گذاری شده و دارای سه فصل بوده که به شناخت سلاح هسته ای از حیث موضوع شناسی و رویکرد بین المللی پیرامون آن پرداخته است.

بخش دوم تحقیق «چیستی فتوای هسته ای آیت اللّه خامنه ای و جایگاه آن در فقه و حقوق بین الملل» است که پس از موضوع شناسی فتوای هسته ای و بررسی ماهیت آن، مبانی نظری و جایگاه این فتوا در فقه و نظام حقوق بین الملل را مورد بررسی قرار داده است.

بخش سوم این تحقیق نیز با عنوان «ادله فقهی و حقوقی فتوای آیت اللّه خامنه ای مبنی بر ممنوعیت مطلق تولید و استفاده از سلاح های هسته ای» آمده است.

فصل اول بخش سوم به بیان ادله فقهی و حقوقی فتوای آیت اللّه خامنه ای مبنی بر ممنوعیت مطلق تولید سلاح های هسته ای پرداخته و فصل دوم آن، به بررسی ادله فقهی و حقوقی فتوای آیت اللّه خامنه ای مبنی بر ممنوعیت مطلق استفاده از سلاح های هسته ای اختصاص دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کتاب «فتوای هسته ای» منتشر شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کتاب «فتوای هسته ای» منتشر شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.