چرا خلبانان اغلب ریش ندارند؟

چرا خلبانان اغلب ریش ندارند؟

براساس نتایج تحقیقاتی که از بررسی سه ماسک پر کاربرد خدمه پرواز به دست آمده مشخص شده است که اگر شخص در ناحیه تماس صورت با ماسک ریش داشته باشد، کارایی ماسک اکسیژن برای او کاهش می یابد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه ای در رابطه با موهای صورت دارند. 

بنابر نتایج یک مطالعه دیگر ریش های تزیینی که کاملا زیر ماسک قرار می گیرند نیز بین 16 تا 67 درصد منجر به نشتی اکسیژن از ماسک می شوند. این میزان در مورد خدمه با افزایش فعالیت بدنی که منجر به افزایش سرعت تنفس آن ها می شود، افزایش می یابد.

اکثر خطوط هوایی برای مسافرینشان محدودیتی برای داشتن ریش اعمال نمی کنند و البته بسیار نادر است که از آن ها خواسته شود تا وظایف پیچیده ای چون پرواز هواپیما را برعهده گیرند. با این حال کاهش جریان اکسیژن به دلیل ریش پرپشت می تواند در مواقع اضطراری برای مسافران خطرناک باشد.

درواقع ریش به این دلیل که نمی گذارد ماسک در تماس کامل با پوست صورت باشد، باعث ایجاد نشتی شده و در نهایت مانع ورود جریان مناسب اکسیژن به سیستم تنفسی می شود. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا خلبانان اغلب ریش ندارند؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا خلبانان اغلب ریش ندارند؟"، کلیک کنید.