چرا تمام ساعت های جهان 10:10 را نشان می دهند؟

ساعت

به گزارش آسیاننت، بسیاری از افسانه ها و داستان ها درباره این موضوع گفته شده، اما در واقعیت، دلیل اصلی این انتخاب، تقارن و تناسب بصری ساعت ها است.

هفت صبح نوشت: در این حالت، ساعت ها در یک وضعیت معیار قرار دارند و عقربه ها به صورت یکسان در صفحه نمایش داده می شوند. در اغلب قریب به اتفاق موارد (بنرهای تبلیغات، بروشورها، ویدیوهای مارکتینگ و …)، ساعت ها به این دلیل زمان 10:10 را نشان می دهند که در این وضعیت، عقربه های ساعت شمار و دقیقه شمار روی قسمت لوگو (معمولا زیر ساعت 12) یا پنجره نمایشگر تاریخ (معمولا کنار ساعت 3 یا بالای ساعت 6) را نمی پوشانند.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که جامعه آماری مخاطب وقتی ساعت ها در تصاویر متعدد زمان 10:10 را نشان می دهد، اقبال بیشتری به شمایل ساعت ها نشان می دهد.

پژوهشگران این واکنش را به پدیده Pareidolia نسبت دادند که تمایل آدمیزاد به پیدا کردن تصاویر آشنا در اطراف خود است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا تمام ساعت های جهان 10:10 را نشان می دهند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا تمام ساعت های جهان 10:10 را نشان می دهند؟"، کلیک کنید.