پادشاه داستان های ترسناک چگونه اولین گام را برداشت؟

استیفن ادوین کینگ، نویسنده مشهور داستان های ترسناک، فراطبیعی، علمی تخیلی و فانتری، استاد تعلیق در آثار داستانی است و او را پادشاه آثار ترسناک و فراطبیعی می شناسند.

پادشاه داستان های ترسناک چگونه اولین گام را برداشت؟

آفتاب نیوز :

استیفن ادوین کینگ، نویسنده مشهور داستان های ترسناک، فراطبیعی، علمی تخیلی و فانتری که استاد تعلیق در آثار داستانی است و او را پادشاه آثار ترسناک و فراطبیعی می شناسند، در اوایل نویسندگی هرگز تصور هم نمی کرد که روزی به یکی از پرکارترین نویسندگان جهان تبدیل شود و بیش از 200 اثر داستانی موفق و اغلب پرفروش به قلم او نوشته و منتشر شود. بر اساس آمار های رسمی و منتشر شده، تا سال 2018، مجموع آثار کینگ بیش از سیصد و پنجاه میلیون نسخه فروش داشته است که از این میان بسیاری از آثارش به فیلم سینمایی، فیلم کوتاه، سریال تلویزیونی و کتاب های کمیک اقتباس شده است.

او پنجاه و هشت رمان، شش کتاب غیر داستانی و تقریبا دویست داستان کوتاه در کارنامه نویسندگی خود دارد. او برای آثار ارزنده خود، پانزده بار جایزه برم استوکر، شش بار جایزه انجمن فانتزی بریتانیا، یک بار جایزه هوگو، پنج بار جایزه لوکس و چهار بار جایزه جهان فانتزی و ده ها جایزه دیگر را به دست آورده است. حالا با این توضیح، شنیدن ماجرا ها و سرگذشت اولین کتاب استیفن کینگ خالی از لطف نیست. او وقتی اولین داستان خود را نوشت و آن را به اولین ناشر ارایه کرد پاسخ مثبتی نگرفت، اما به عنوان یک نویسنده نوقلم که به استعداد خودش ایمان داشت، سماجت کرد و به سراغ ناشران دیگری هم رفت و باز هم با پاسخ منفی ناشران مواجه شد.

استیفن کینگ در آن زمان و اکثر مواقع چنین پاسخی را از ناشران دریافت می کرد: «ما هیچ علاقه ای به انتشار داستان های علمی تخیلی که آرمان شهر های منفی را به تصویر می کشند نداریم.» با این حال، کینگ به پیگیری ها و سماجت های خود ادامه داد و سرانجام اولین کتاب او با عنوان «کری» منتشر شد و توانست بیش از یک میلیون نسخه بفروشد. کتاب «کری» استیفن کینگ یک رمان ترسناک است در 5 آوریل 1974 منتشر شد. داستان رمان که بیشتر در سال 1979 جریان دارد، روایت کننده داستان یک دختر دبیرستانی گوشه گیر، مظلوم و البته عجیب و غریب به نام «کری وایت» است که با به دست آوردن قدرت های فراطبیعی، تصمیم می گیرد از تمام کسانی که به او اهانت کرده و او را آزرده اند، به سختی انتقام بگیرد. از همین رو، خیلی زود یکی از بدترین اتفاقات شهر، رقم می خورد.

این رمان یکی از معدود کتاب هایی است که در مدارس ایالات متحده آمریکا ممنوع شد. برای نشان دادن و به تصویر کشیدن تخریب و نابودی شهر خیالی «چمبرلین» توسط «کری» و همچنین انتقام از همکلاسی های بد ذات و مادرش، در سرتاسر کتاب از تکه های روزنامه، مقالات مجلات گوناگون، نامه ها و گزیده کتاب های مختلف استفاده شده است. این تکنیک، وقایع داستان را به شدت رمزآلود و پیچیده ساخته است. اقتباس های بسیاری از این رمان صورت گرفته است که برای نمونه می توان به یک فیلم موفق و برجسته در سال 1976، یک نمایش موزیکال در سال 1988، یک فیلم تلویزیونی در سال 2002 و یک فیلم سینمایی دیگر در سال 2013 اشاره کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پادشاه داستان های ترسناک چگونه اولین گام را برداشت؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پادشاه داستان های ترسناک چگونه اولین گام را برداشت؟"، کلیک کنید.