وعده منوچهر صهبایی درباره کنسرت جدید ارکستر سمفونیک تهران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

ارکستر سمفونیک

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، منوچهر صهبایی رهبر ارکستر سمفونیک تهران که شامگاه چهارشنبه 30 خرداد با این ارکستر، کنسرت «از دنیای نو» را در تالار وحدت روی صحنه می برد درباره انتخاب این قطعات برای اجرا گفت: در بخش اول این کنسرت قطعه اورتور ایفیژنی در آلیس اثر کریستف ویلیبالد گلوک نواخته می شود که اپرایی با فضای غم انگیز، تراژدیک و قهرمانی است.

وی افزود: بعد از اجرای این برنامه، قطعه کنسرتو برای پیانو و ارکستر نمره 5 در فامینور ساخته یوهان سباستین باخ را انتخاب کرده ام که همان فضای قبلی را تکرار می کند. در این قطعه هم سیاوش دمیریان به عنوان سولیست پیانو ما را همراهی می کند.

صهبایی در خصوص بخش دوم نیز توضیح داد: سمفونی شماره 9 (از دنیای نو) اثر آنتونین دورژاک نیز که برای بخش دوم اجرا انتخاب شده است، اثری بسیار ارزنده و معروف است. می توانم بگویم از بهترین قطعاتی است که برای ارکستر سمفونیک ها نوشته شده است. بخش دوم این قطعه بسیار نوستالژیک است. به هر حال ما کنسرت جذابی را تدارک دیده ایم و امیدوارم که مخاطبان بعد از اتمام این اجرا با انرژی خوب سالن را ترک کنند.

کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری منوچهر صهبایی، با عنوان «از دنیای نو» شامگاه چهارشنبه 30 خرداد، ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وعده منوچهر صهبایی درباره کنسرت جدید ارکستر سمفونیک تهران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وعده منوچهر صهبایی درباره کنسرت جدید ارکستر سمفونیک تهران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.