هلال احمر در سایر کشورها افتخار آفرین است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

هلال احمر

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری در مراسم بازدید از الحاق ۹۰۰ خودرو به هلال احمر کشورمان گفت: در این مدتی که در خدمت آقای دکتر کولیوند رئیس هلال احمر در دولت بودیم، موفق شدند دو ویژگی مثبت و تحول اساسی در هلال احمر را رقم زدند که یکی از آنها در پخش سخت‌افزار و به روز رسانی تجهیزات و امکانات بوده است و نیز در بخش نرم‌افزار این تحول شکل گرفته است تا خدمات در بهترین وضعیت و کمترین زمان بتوانند ارائه دهند.

وی افزود: هلال احمر موفق شد از همه وعده‌های خود را عملی کند. موضوع خودرو آن حل شده است همچنین مسئله ربات‌هایی که در درون آب و دریا برای نجات مردم وارد شوند، تهیه شده است تا نیروهای هلال احمر گرفتار نشوند ولی نجات مردم در حوادث اتفاق بیفتد.

سرپرست ریاست جمهوری تاکید کرد: همچنین تهیه اتوبوس‌هایی که بتواند در شرایطی که هیچ گونه ارتباطی با مرکز وجود ندارد بتواند بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلومتر ارتباط برقرار کند و نیز تهیه دوربین‌های دید در شب که می‌تواند حدود سه تا چهار کیلومتر در شرایط نامناسب شناسایی را انجام دهد، امکاناتی است که ایجاد شده است هرچند امیدواریم که چندان نیاز نباشد تا از آنها استفاده کنیم ولی اتفاقات و حوادث وجود دارد.

وی با اشاره به حضور هلال احمر در سایر کشورها عنوان کرد: حضور هلال احمر در ترکیه و افغانستان در سوریه و سایر نقاط جهان برای کشور افتخارآفرین شده است و مسئولین کشورها از کشورمان تقدیر به عمل آوردند.

مخبر گفت: باید توجه کنیم که این امکانات صرفاً در حوادث به درد نخواهند خورد، بلکه در ایجاد اشتغال و نیز معیشت مردم ظرفیت‌های خوبی دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هلال احمر در سایر کشورها افتخار آفرین است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هلال احمر در سایر کشورها افتخار آفرین است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.