نیروگاه خورشیدی جدید چین از کلانشهر تهران هم وسیع تر است!

تینا مزدکی: تاسیسات جدید چین در منطقه ای بیابانی در شمال غربی استان سین کیانگ 200هزار هکتار را پوشش می دهد، این مساحت تقریباً چیزی حدود مساحت شهر نیویورک یا کلانشهر تهران است. مجتمع 5 گیگاواتی که روز دوشنبه به شبکه چین متصل شد، به اندازه کافی قدرتمند است تا نیازهای برق کشوری به وسعت لوکزامبورگ یا پاپوآ گینه نو را برآورده کند. چین در پذیرش انرژی خورشیدی در جهان پیشتاز بوده و ظرفیت خود را در سال 2023 بیش از 50 درصد افزایش داده است.

مزرعه خورشیدی جدید از پروژه های خورشیدی Ningxia Teneggeli و Golmud Wutumeiren که هر دو در چین مشغول به فعالیتند، پیشی گرفته و به بزرگ ترین مزرعه خورشیدی در جهان تبدیل می شود. گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی (IEA) حرکت چین را به سمت انرژی های تجدیدپذیر، فوق العاده توصیف کرد. این کشور در سال گذشته نیروگاهی به اندازه ظرفیت خورشیدی کل جهان در سال 2022 راه اندازی کرد.

چین تقریباً 60 درصد از ظرفیت های تجدیدپذیر جدید را به خود اختصاص داده و انتظار می رود که تا سال 2028 عملیاتی شود. نقش چین در دستیابی به هدف جهانی سه برابر کردن انرژی های تجدیدپذیر، حیاتی است، زیرا انتظار می رود این کشور تا سال 2030 بیش از نیمی از ظرفیت جدید موردنیاز جهانی را نصب کند. از طرفی با این اقدام تقریباً نیمی از تولید برق چین از انرژی های تجدیدپذیر و منابع انرژی تامین خواهد شد.

وسعت نیروگاه خورشیدی جدید چین از تهران بیشتر است!

تحلیلگر Longi Green Energy Technology در سال 2023 تخمین زد که نصب پنل های خورشیدی روی پشت بام ها و ساختمان ها در چین می تواند برق کافی را برای تامین نیاز الکتریکی تمام خانوارهای چین و آسیای جنوب شرقی تولید کند. افزایش شدید تولید پنل های خورشیدی در چین اخیراً به نگرانی هایی منجر شده است که ظرفیت مازاد می تواند منجر به تنش های تجاری ناشی از مازاد بازار جهانی شود. ماه گذشته، جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، در تلاش برای جلوگیری از این امر، اعلام کرد که تعرفه های واردات سلول های خورشیدی چین از 25 درصد به 50 درصد افزایش خواهد یافت.

منبع: msn

54323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیروگاه خورشیدی جدید چین از کلانشهر تهران هم وسیع تر است!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیروگاه خورشیدی جدید چین از کلانشهر تهران هم وسیع تر است!"، کلیک کنید.