نوشیدنی های طبیعی که دشمن سنگ کلیه هستند

سنگ کلیه

آفتاب نیوز :

سنگ کلیه زمانی تشکیل می شود که حجم ادرار کم شود و مواد تشکیل دهنده سنگ در ادرار افزایش یابد. خوردن مایعات کم و در نتیجه کاهش آب بدن، احتمال ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می دهد.

علاوه بر مراجعه به پزشک جهت درمان، مصرف برخی نوشیدنی ها نیز می تواند به کاهش درد و یا عبور راحت تر سنگ کلیه کمک کند:

1) آب

کم آبی بدن یکی از بزرگترین عوامل خطر برای ایجاد سنگ کلیه است. برای اینکه بدانید بدنتان کم آب است یا نه، به رنگ ادرار خود توجه کنید؛ هرچه رنگ ادرار تیره تر باشد، به این معناست که بدن به آب بیشتری احتیاج دارد.

2) شیر

شیر منبع خوبی از کلسیم است و دریافت کلسیم کافی برای افراد مبتلا به سنگ کلیه ضروری است. پژوهش های اخیر نشان داده اند که مصرف شیر می تواند تاثیر مثبتی در پیشگیری از ایجاد سنگ کلیه داشته باشد.

3) آب لیمو

افزودن چند قطره آب لیموی تازه در فنجان چای یا لیوان آب نه تن ها هیدراتاسیون را بالا می برد، بلکه به دلیل دارا بودن اسید سیتریک، به شکستن سنگ های کلیه نیز کمک می کند.

4) سرکه سیب

سرکه سیب، اسید معده را افزایش می دهد، هضم را بهبود می بخشد و همچنین خون و ادرار را قلیایی می کند و به نحوی جلوی ایجاد سنگ های جدید در کلیه را می گیرد.

منبع: فرتاک نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نوشیدنی های طبیعی که دشمن سنگ کلیه هستند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نوشیدنی های طبیعی که دشمن سنگ کلیه هستند"، کلیک کنید.