نمایشگاه نقاشی «هنر و انقلاب» افتتاح شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

نمایشگاه

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، آیین افتتاحیه نمایشگاه نقاشی «هنر و انقلاب» با حضور ژوایو آبیدو گالوایو نقاش آثار و هنرمند انقلابی برزیلی، جمعی از مسیولان موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و اصحاب رسانه صبح امروز سه شنبه، 22 خرداد ماه در گالری «فکه» موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

نقاشی های این هنرمند برزیلی به روابط جدید نیروها در جهان امروز اشاره می کند؛ جایی که تاریخ تکرار می شود و انقلاب و هنر به هم می پیوندند.

ژوایو آبیدو گالوایو در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: دنیای هنر با دنیای سرمایه داری متفاوت است و هنر هیچ گاه نمی تواند تحت کنترل باشد. این افتخار بزرگی است که من اینجا بتوانم هنر خود را به دوستان گرامی ام نشان دهم.

عبادی مسیول امور بین الملل موزه ملی انقلاب و دفاع مقدس در مورد رنگ های استفاده شده در آثار این هنرمند گفت: ترکیب بندی رنگ های آثار این هنرمند برزیلی نیز به نوعی بیانگر احساسات درونی او هستند. وی در کارهای جدید خود، از رنگ های سبز و قرمز و در کارهای قدیمی ترش از رنگ های سفید و سیاه استفاده کرد.

وی در مورد تعداد آثاری که ژوایو آبیدو گالوایو به موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اهدا کرده است، اظهار کرد: این هنرمند برزیلی 20 اثر را فقط برای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خلق کرده است اما ما 10 اثر را انتخاب کردیم، چون امکان قرار دادن طرح های بیشتر را نداشتیم.

مسیول امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه داد: ژوایو آبیدو گالوایو لبه های این پرچم را با الهام از چفیه فلسطینی بافته است. سبک هنری ژوایو آبیدو گالوایو در طرح هایش، سبک «انتزاعی» است که آنها را تحت تاثیر هنرمندی آمریکایی به نام جکسون پولاک کشیده است.

این آثار، تکنیک نقاشی ترکیبی روی پارچه هستند که تمام آنها در ابعاد 300*300 سانتی متر کشیده شده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نمایشگاه نقاشی «هنر و انقلاب» افتتاح شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نمایشگاه نقاشی «هنر و انقلاب» افتتاح شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.