ناتو برنامه ای برای استقرار نیرو در اوکراین ندارد

دبیرکل ناتو گفت که این ایتلاف نظامی هیچ برنامه ای برای استقرار نیروهای نظامی در اوکراین ندارد.

به گزارش آسیاننت، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با الکساندر استاب، رییس جمهور فنلاند در هلسینکی تصریح کرد: ما بر این تمرکز داریم که چگونه می توانیم چارچوب حمایتی قوی تری با چارچوب نهادینه شده برای اوکراین ایجاد کنیم و چگونه تعهد مالی بلندمدت ایجاد و توافق کنیم و اطمینان حاصل شود که در کنار اوکراین هستیم.

او گفت که طی ماه های گذشته، برخی شکاف ها و تاخیرهایی در ارایه حمایت نظامی از اوکراین وجود داشته است، و افزود که لازم است اطمینان حاصل شود که «این اتفاق دیگر تکرار نمی شود و به همین دلیل است که ما اکنون در ناتو در مورد چگونگی ایجاد یک ماموریت ناتو برای اوکراین کار می کنیم.

رییس جمهور فنلاند نیز به نوبه خود گفت که هلسینکی برنامه ای برای اعزام نظامی به اوکراین ندارد.

استاب افزود: «ما در حال گفتگو با متحدان خود در مورد گزینه های مختلفی هستیم که می توانیم به اوکراین کمک کنیم – چه مالی، چه نظامی یا مهمات».

استاب همچنین گفت که فنلاند قصد ندارد “تیپ های سربازان ناتو یا سربازان آمریکایی را پذیرا باشد اما از آموزش های فشرده استقبال می کند.

استولتنبرگ به نوبه خود گفت که برای هیچ یک از متحدان ناتو تهدید نظامی قریب الوقوعی وجود ندارد.

انتهای پیام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ناتو برنامه ای برای استقرار نیرو در اوکراین ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ناتو برنامه ای برای استقرار نیرو در اوکراین ندارد"، کلیک کنید.