معرفی 500 نیروی کار دانشجویی به صنایع و واحد های تولیدی در رویداد صدرا

معاون دانشگاه آزاد شهرقدس به آنا خبر داد؛

معرفی 500 نیروی کار دانشجویی به صنایع و واحد های تولیدی در رویداد صدرا

معاون آموزشی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس گفت: حدود 500 نیروی کار دانشجویی را در رویداد صدرا به صنایع و واحد های تولیدی معرفی کردیم.

علی محمدی ترکاشوند معاون آموزشی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا با ارزیابی برپایی رویداد صدرا در این دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه در اجرای این رویداد بسیار قوی ظاهر شد و موفق شدیم صنعت را در معرض دید و رابطه با دانشگاه قرار بدهیم، دانشگاه را هم در مقابل صنعت و یک رویارویی مستقیم بین دانشجویان و صنعت شکل گرفت و بالغ بر 400 تا 500 نیروی کار را به صنایع و واحد های تولیدی معرفی کردیم.

وی افزود: از سوی دیگر دانشجویان و استادان با ظرفیت هایی که در صنایع منطقه ای وجود دارد، آشنا شدند؛ بنابراین این پیوند صنعت، دانشگاه و جامعه دانشجویی عاملی موثر برای ورود به بازار کار و توسعه اشتغال دانشجویان است.

معاون آموزشی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس عنوان کرد: این نمایشگاه با عنوان صدرا(صنعت، دانشگاه، راه اشتغال) با هدف آشنایی با دستاورد های صنایع و شرکت های تجاری و کسب اطلاعات درباره فرصت های شغلی برای دانشجویان برپا شد و گامی اساسی بود که برای گام نخست بسیار خوب و قدرتمند عمل کردیم. صنایع همکاری بسیار خوبی با دانشگاهیان داشتند و رویداد بسیار خوبی اجرا شد و برای تداوم این رویداد دبیرخانه دایمی را در دانشگاه ایجاد کردیم.

محمدی ترکاشوند با تاکید بر ضرورت پیوند صنعت و دانشگاه در راستای اجرای طرح پویش بیان کرد: این طرح در قالب بخشنامه ابلاغ شده تا برای دانشجویان بازار کار تعریف کنیم و هماهنگی با صنایع، خدمات، بخش تولیدی و سایر بخش ها را به وجود بیاوریم تا در قالب برنامه برد برد دانشجویان بتوانند هزینه های تحصیل را تامین کنند و صنایع بتوانند استفاده بهینه در راستای به کارگیری نیرو های مهارتی و خلاق داشته باشند.

وی ادامه داد: ارتباط صنعت، دانشگاه و جامعه دانشجویی باعث می شود تا دانشجویان با مقوله بازار کار آشنایی پیدا کنند و محور پژوهش های دانشگاهی به سمت نیاز های جامعه و مطابق با صنعت و حل مشکلات آن پیش رود.

معاون آموزشی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس با تاکید بر اینکه تقویت رابطه صنعت و دانشگاه از عوامل مهم در پیشرفت هر منطقه از لحاظ اقلیمی و در سطح کلان در کشور است، مطرح کرد: همکاری صنعت و دانشگاه باعث می شود تا بر مبنای پژوهش محوری از یک سو دانشگاه ها مهارت های علمی و عملی را به درستی در اختیار دانشجویان قرار دهند و از سوی دیگر صاحبان صنایع نیز با جامعه دانشگاهی در ارتباط باشند.

به گزارش آنا، دور نخست نمایشگاه بزرگ صدرا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس خرداد امسال با حضورشرکت های صنعتی، صاحبان صنایع و کسب و کار های تولیدی، بنگاه های افتصادی وتولیدی مسیولان کشوری و استانی و شهرستانی ازجمله فرماندار، اعضای شورای شهر و جمعی از مسوولان شهرستانی و استانی برگزار شد و دوره دوم این نمایشگاه بر اساس تقویم برنامه دانشگاه شهر قدس آبان امسال برگزار خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معرفی 500 نیروی کار دانشجویی به صنایع و واحد های تولیدی در رویداد صدرا" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معرفی 500 نیروی کار دانشجویی به صنایع و واحد های تولیدی در رویداد صدرا"، کلیک کنید.