لزوم ایجاد فضای بین المللی در حوزه علم و انتقال فناوری های نوین

ایران فناور در دولت آینده؛ (12)

لزوم ایجاد فضای بین المللی در حوزه  علم و انتقال فناوری های نوین

عضو هییت علمی دانشگاه تاکید کرد: ایجاد فضای مناسب بین المللی و زمینه سازی برای انتقال فناوری های نوین در حوزه علم و فناوری به منظور بومی سازی و افزایش تولید باید مد نظر رییس جمهور جدید قرار گیرد.

فرشید خیری عضو هییت علمی گروه کشاورزی و معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، مطالبات فعالان حوزه علم، پژوهش و فناوری کشور از رییس جمهور جدید را برشمرد و بیان کرد: باور، اعتماد، نگاه ویژه و اشتغال از مطالبات برحق فعالان حوزه علم و پژوهش از دولت آینده است.

وی عنوان کرد که نامزد های ریاست جمهوری باید در حوزه علم و فناوری، ایجاد فضای مناسب بین المللی و زمینه سازی برای انتقال فناوری های به روز در حوزه های مختلف به منظور بومی سازی و حرکت در زمینه افزایش تولید را مد نظر قرار دهند.

خیری گفت: چند دهه رشد پرشتاب و فزاینده علمی در کشور با اتکا به توان نیروی داخلی برای نیل به قله های سترگ توانمندسازی صورت گرفته و مهم ترین مولفه در این بخش، ایجاد امید در نسل جوان و بهره گیری از این نیروی پیشرو در تمام سطوح توسط دولتمردان است.

عضو هییت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این پرسش که گستره علمی در استان های کشور را چگونه ارزیابی می کنید؟ پاسخ داد: سیاست گذاری توسعه منطقه ای براساس ظرفیت های موجود دانش و نوآوری مناطق از موضوعات بسیار مهم است که در توسعه ایران نقش مهمی دارد، این در حالی است استان های کشور هم به لحاظ برخورداری از سطح دانش و نوآوری و هم ظرفیت های جذب آن با هم متفاوت اند که این امر در گستره علمی کشور تاثیرگذار است؛ بنابراین با در نظرگرفتن این ظرفیت ها توسط دولت چهاردهم می توان در توسعه و اشاعه علمی کشور موثر بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم ایجاد فضای بین المللی در حوزه علم و انتقال فناوری های نوین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم ایجاد فضای بین المللی در حوزه علم و انتقال فناوری های نوین"، کلیک کنید.