فناوری هایی که در صنعت خودرو انقلاب به پا می کنند 

آنا گزارش می دهد؛

فناوری هایی که در صنعت خودرو انقلاب به پا می کنند 

یکی از صنایع خودرویی که سالهاست در راستای توسعه تکنولوژی فعالیت میکند خودرو است که درصدد هستیم فناوری های تازه این صنعت را معرفی کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، خودروسازی یکی از حوزه های بین رشته ای است که می تواند بیشترین تاثیر را از پیشرفت فناوری تجربه کند؛ پیشرفت هایی که خودرو های آینده را شبکه ای تر و پایدارتر خواهند کرد.

در این گزارش شش حوزه فناوری را معرفی می کنیم که به زودی انقلابی در صنعت خودروسازی ایجاد خواهند کرد.

رانندگی خودکار 

خودروسازان و شرکت های فناوری، سرمایه گذاری هنگفتی را برای توسعه خودرو های خودکار انجام می دهند. دولت آلمان در حال حاضر بیش از دوازده پروژه آزمایشی در زمینه رانندگی خودران را تامین مالی می کند در حالی که در آمریکا بیش از 80 شرکت در مجموع 1400 خودروی خودران را مورد آزمایش قرار می دهند. در پکن، «Pony.ai» و «Baidu» تاکسی های بدون راننده را راه اندازی کرده اند. پیش بینی می شود تا سال 2030 خودرو های خودران یک دهم ترافیک جاده ها را تشکیل دهند. خودرو های خودران با استفاده از حسگرها، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی قادر خواهند بود تا موقعیت های ترافیکی پیچیده را به طور مستقل مدیریت کنند.

فناوری هایی که در صنعت خودرو انقلاب به پا می کنند 

هوش مصنوعی 

در مقایسه با سایر فناوری ها، هوش مصنوعی (AI) هنوز در مراحل اولیه است. اما به زودی هوش مصنوعی خواهد آمد و بازار را زیر و رو خواهد کرد.

متخصصان پیش بینی می کنند هوش مصنوعی نقش فزاینده ای در طراحی خودرو و شکل گیری سیستم حمل و نقل آینده خواهد داشت و طراحان بهتری به بازار خودرو معرفی خواهد کرد.

هوش مصنوعی می تواند ایده هایی را مطرح کند که طراحان انسانی به آن فکر نمی کنند، همین امر در مورد طراحی مولد مبتنی بر هوش مصنوعی نیز صدق می کند. با کمک الگوریتم ها، هوش مصنوعی می تواند هزاران طرح را بر اساس پارامتر های از پیش تعریف شده بسازد. سپس طراح، گزینه های جایگزین را بررسی کرده و طرح را اصلاح می کند. مثلا، تویوتا از این فناوری برای طراحی یک قاب برای صندلی ماشین سبک تر و پایدارتر استفاده کرد.

فناوری هایی که در صنعت خودرو انقلاب به پا می کنند 

برقی سازی

برقی سازی خودرو ها در سال های اخیر شتاب قابل توجهی پیدا کرده است و بدون شک یکی از مهم ترین روند ها در صنعت خودروسازی خواهد بود. هر روزه خودروسازان بیشتری در حال سرمایه گذاری در توسعه وسایل نقلیه برقی برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای راه حل های حمل و نقلی سازگار با محیط زیست هستند. از جمله «جنرال موتورز»، «ولوو»، «جگوار لندرور» و «استون مارتین»، قصد دارند در آینده ای قابل پیش بینی کاملا برقی شوند.

«فولکس واگن» تا پایان سال 2023 بیش از 32.2 میلیارد دلار برای راه اندازی برنامه ریزی شده حدود 70 مدل برقی طی 10 سال آینده سرمایه گذاری کرد.

تغییرات اقلیم، تولیدکنندگان خودرو را مجبور به ارایه فناوری های محرکه جدید به بازار می کند به طوری که تا سال 2030 باید 116 میلیون وسیله نقلیه برقی در سرتاسر جهان وجود داشته باشد که در مقایسه با سال 2020 ده برابر افزایش می یابد.

فناوری هایی که در صنعت خودرو انقلاب به پا می کنند 

واقعیت توسعه یافته: VR و AR، MR 

این روزها، تولید کنندگان خودرو از واقعیت مجازی (VR)، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت ترکیبی (MR) که در مجموع به عنوان واقعیت توسعه یافته (XR) شناخته می شوند به طور فزاینده ای استفاده می کنند. به این معنی که محققان و طراحان می توانند نمونه های اولیه خود را از هر مکانی در دنیا طراحی کنند. این باعث صرفه جویی در مواد، زمان و هزینه می شود. یک نمونه اولیه واقعی می تواند بیش از 525 هزار دلار هزینه داشته باشد و ساخت آن چندین هفته طول بکشد و در نتیجه طرحی ایجاد شود که به سختی اجازه هرگونه تغییری را می دهد. با استفاده از یک مدل دیجیتال، جزییات را می توان به سرعت طی تنها چند روز بدون متحمل شدن هزینه های اضافی تغییر داد. یکی از پرچم داران این حوزه «مرسدس بنز» است.

فناوری هایی که در صنعت خودرو انقلاب به پا می کنند 

اتصال

با اتصال وسایل نقلیه به اینترنت، خودرو ها می توانند با محیط خود ارتباط برقرار کنند. در نتیجه، خودروسازان باید به طور فزاینده ای مانند شرکت های نرم افزاری فکر کنند. با یکپارچه سازی سیستم های اطلاعات سرگرمی، عملکرد های کمک راننده و ارتباطات بی سیم، خودرو ها می توانند بلادرنگ با سایر وسایل نقلیه، سیستم های کنترل ترافیک و سرویس های ابری تعامل داشته باشند.

این خدمات شخصی سازی شده، داده های ترافیکی بلادرنگ و ادغام فناوری های خانه هوشمند را امکان پذیر می کند. همچنین گروه هدف خودروسازان را گسترش می دهد. تمرکز دیگر روی راننده نیست، بلکه روی همه سرنشینان است. مشتریان آینده چه با تماشای فیلم یا خواندن کتاب، می خواهند به صورت دیجیتالی در اتومبیل خود سرگرم شوند.

طراحان خودرو نیز از مزایای کار شبکه ای بهره می برند. در آینده، طراحان خودرو به طور کامل در فضای ابری برای طراحی کارآمد وسایل نقلیه ی فردا، از راه دور همکاری خواهند کرد. بنابراین، تخصص نرم افزاری عمیق به یک تمایز کلیدی برای تولیدکنندگان خودرو تبدیل خواهد شد.

برنامه ریزی یکپارچه کارخانه 

تغییرات اقلیم به خودروسازان اجازه نمی دهد فرآیند های برنامه ریزی طولانی برای کارخانه های آینده داشته باشند. آنها محکوم به سرعت و کارآمدی هستند. به همین منظور با برنامه ریزی کارخانه ای یکپارچه، همه کسانی که در ساخت و ساز نقش دارند در فضای ابری گرد هم می آیند تا کارخانه های خودرو و باتری آینده را طراحی کنند. «پورشه»، «e.GO» یا «Northvolt» به برنامه ریزی کارخانه ای یکپارچه برای نمایش دیجیتالی تمام جزییات کارخانه در مدل سازی اطلاعات ساختمان مرکزی (BIM) متکی هستند. 

این شامل یک نمایش دیجیتالی از تمام معاملات، از ربات تا خط تولید است. همه طرف های درگیر در ساخت و ساز در این مدل گرد هم می آیند: معماران، برنامه ریزان کارخانه، پیمانکاران، کارشناسان مونتاژ، متخصصان حفاظت در برابر آتش و سایر مقامات. 

طرح ها، داده ها و اطلاعات آنها همگی به هم مرتبط هستند از جمله هزینه ها، تامین کنندگان، مواد و اندازه منطقه. فرآیند های هماهنگی و تغییر در یک مدل مرکزی اتفاق می افتد و باعث افزایش کارایی و صرفه جویی در زمان می شود.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فناوری هایی که در صنعت خودرو انقلاب به پا می کنند " هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فناوری هایی که در صنعت خودرو انقلاب به پا می کنند "، کلیک کنید.