فائو از افزایش تولید غلات ایران خبر داد

فائو از افزایش تولید غلات ایران خبر داد

سازمان خواربار جهانی ملل متحد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که تولید محصولات کشاورزی ایران امسال با سیاست اتکا به تولید داخل به جای واردات افزایش بیشتری خواهد داشت.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری م و فناوری آنا، گزارش سازمان خواربار کشاورزی ملل متحد نشان می‌دهد که تولید غلات در ایران امسال از ۲۰ میلیون تن عبور خواهد کرد.

ایران در سال ۲۰۲۳ با تولید ۱۹.۸ میلیون تن غلات بزرگترین تولید کننده محصول در آسیا بود با این حال ۱۴.۹ میلیون تن هم واردات غلات داشت.

سازمان خواربار کشاورزی ملل متحد برآورد کرده است که تولید گندم در سال جاری ۱۳.۵ میلیون تن و مشابه سال گذشته باشد.

همچنین پیش‌بینی کرده است که تولید برنج با ۱۸ درصد افزایش به ۲.۶ میلیون تن در سال ۲۰۲۴ برسد.

این گزارش می‌نویسد که ایران با وجود تحریم‌ها سیاست‌هایی را برای کاهش وابستگی به واردات محصولات اساسی اتخاذ کرده است.

گزارش این سازمان حاکی است که ایران جایگاه سوم ذخایر غلات را در بین کشور‌های آسیایی دارد، چین و هند دو کشور با بیشترین ذخایر غلات در آسیا هستند و پس از آن ایران در جایگاه سوم قرار دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فائو از افزایش تولید غلات ایران خبر داد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فائو از افزایش تولید غلات ایران خبر داد"، کلیک کنید.