غرق شدن قایق مهاجران در سواحل یمن؛ 39 تن جان باختند

سازمان بین المللی مهاجرت و مقام های محلی می گویند در پی غرق شدن یک قایق حامل مهاجران اهل شاخ آفریقا دست کم 39 نفر در آب های سواحل یمن غرق شدند.

به گزارش آسیاننت، نجات یافتگان به امدادگران گفته اند این قایق حامل 260 مهاجر بوده که روز گذشته (دوشنبه) بر اثر طوفان و باد شدید واژگون شد.

جست وجو برای یافتن 150 نفر که هنوز ناپدید هستند، ادامه دارد. سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد که به 71 فرد نجات یافته کمک هایی ارایه کرده است.

مقام های محلی «رودوم» در شرق عدن گفتند که بیشتر سرنشینان این قایق مهاجران اهل اتیوپی بودند و از یمن به عنوان گذرگاهی برای رسیدن به کشورهای عربی استفاده می کردند.

به گزارش بی بی سی، «هادی الخرما»، مدیر منطقه رودوم به خبرگزاری رویترز گفت این قایق قبل از رسیدن به ساحل غرق شد. او گفته است ماهیگیران و ساکنان توانستند بازماندگان را نجات دهند.

الخرما می گوید که جستجوها همچنان ادامه دارد و سازمان ملل از این حادثه مطلع شده است.

انتهای پیام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "غرق شدن قایق مهاجران در سواحل یمن؛ 39 تن جان باختند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "غرق شدن قایق مهاجران در سواحل یمن؛ 39 تن جان باختند"، کلیک کنید.