عوارض کرم های لیفتینگ

در این مقاله سعی می کنیم اطلاعاتی کامل از عمل لیفت صورت به شما ارائه کنیم. این مطلب، به مرور و درطول زمان، تکمیل و اطلاعات جدید به آن اضافه می شود. جهت دسترسی سریع به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید. کافیست روی سرفصل موردنظر کلیک کنید.

لیفت صورت چیست؟

خدمات لیفت صورت و سفت کردن پوست صورت که به rhytidectomy (ریتیدکتومی) شناخته می شود، یک عمل زیبایی است که باعث افراد می شود و به آنها، جوانی را هدیه می دهد. در لیفت صورت، بافت های صورت با استفاده از تکنیک های مختلف درمان می شود و ظاهر فرد را جوان تر می کند. افرادی که بر اثر مواردی چون افزایش سن، شاهد بروز مشکلات پوستی بوده اند، با کمک این روش می توانند پوستی زیبا و شاداب داشته باشند.

در طی این عمل ، چربی ها و سلولهای مرده پوست برداشته می شود و سلولهای پوستی برای بازسازی تحریک می شوند. در این روش، ساختار چهره بهتر می شود، چین و چروکها از بین می رود و پوست باکیفیت تری خواهید داشت.با بالا کشیدن پوست، چین و چروکهای پوست شما از بین می رود و جوان تر می شوید. بعد از اینکه این عمل را روی صورت خود انجام دادید، هیچ نشانه ای از چین و چروک را در اطراف چشم ها، گونه ها، دهان، پیشانی و فک خود مشاهده نمی کنید.

سرم لیفت صورت گاتیو

حقایقی که درباره لیفتینگ باید بدانید:

 • هزینه درمان: هزینه درمان و عمل جراحی به نوع پوست و میزان چروکهای پوست شما بستگی دارد.
 • زمان لازم برای انجام عمل : برای انجام عمل به 2 تا 6 ساعت زمان نیاز دارید.
 • میزان بیهوشی: بیهوشی در این روش زیبایی، به صورت موضعی است.
 • مدت زمان لازم برای ریکاوری و بهبود کامل: بعد از گذشت 3 تا 4 هفته، شما به صورت کامل بهبود پیدا می کنید.
 • میزان موفقیت و اثر بخشی عمل: میزان موفقیت و نتیجه بخشی این عمل زیبایی، بسیار زیاد است.

نتیجه قبل عمل و بعد عمل:

نتایج، تاثیرات، خطرات و اثر بخشی مربوط به هر درمان ممکن است در موارد مختلف متفاوت باشد؛ زیرا ویژگی های هر فرد با دیگری متفاوت است. اگر می خواهید با دانستن قیمت کرم لیفتینگ گاتیو از کوچکترین احتمال خطر، این عمل را انجام دهید و ریسک نکنید، قبل از اقدام برای عمل لیفتینگ، یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص زیبایی داشته باشید تا متخصص زیبایی، ویژگی های بدنی شما را بررسی کند.

در زیر، نتایج عمل لیفتینگ را روی چهره افراد مشاهده می کنید:

شرایط لازم برای انجام عمل لیفتینگ

کرم ضد چروک گاتیو و بالا کشیدن پوست، روش حساسی نیست؛ اما مراجعه کننده باید شرایط انجام این عمل را داشته باشد؛ زیرا این عمل زیبایی برای هر شخصی مناسب نیست. برای اینکه بتوانید در کلینیک ما جراحی های زیبایی را انجام دهید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • نسبت به سن و شرایط بدنی خود، از کشش و انعطاف پذیری پوستی برخوردار باشید.
 • ساختار پوست شما باید برای عمل لیفتینگ مناسب باشد.
 • سلولهای مرده و چین و چروک روی پوست خود داشته باشید که چهره شما را پیر و فرسوده نشان دهد.
 • وزن متعادلی داشته باشید و جواب آزمایش های شما نشان دهد که مشکل پوستی خاصی ندارید.

اهداف و نتایج عمل لیفتینگ چیست؟

مراجعه کنندگان باید بدانند که عمل لیفتینگ، یک روش درمانی نیست؛ بلکه یک عمل زیبایی است. با کشیده شدن پوست، اعتماد به نفس شما بیشتر می شود و ظاهر شما زیباتر خواهد شد؛ زیرا پوستتان محکم تر شده و چین و چروکهای آن از بین می رود. اکثر افرادی که برای لیفتینگ مراجعه می کنند، بین40 تا 70 سال سن دارند، البته این عمل چهره سازی در افراد جوان تر هم انجام می شود.
اهداف اصلی عمل لیفتینگ عبارت است از:

 • از بین بردن چربی و آلودگی های پوست
 • از بین بردن زخم های پوستی در اطراف فک ها
 • کاهش میزان چربی انباشته شده در ناحیه چانه و گردن و از بین بردن تیرگی پوست این نواحی
 • از بین بردن چین و چروک در کنار دهان، چشم ها و پیشانی
 • سفت کردن پوست

تکنیک های لیفتینگ صورت:

برای بالا کشیدن و سفت کردن پوست صورت افراد از 2 روش تهاجمی و غیر تهاجمی استفاده می شود. جراح، به صورت دقیق بررسی می کند که برای پوست هر فرد باید از چه روشی استفاده کند و چه روشی برای چه نوع پوستی مناسب است.

لیفتینگ صورت به روش غیر تهاجمی:

روش غیر تهاجمی به این معنا است که به عمل جراحی نیازی ندارد. اگر جراح شما تشخیص دهد که پوست شما به عمل جراحی نیازی ندارد، با استفاده از تزریق یا فیلرها، مشکلات پوستی شما را از بین می برد. در روش غیر تهاجمی، پوست شما به خوبی پاکسازی و تحریک می شود و جوان تر به نظر می رسید. اگر پوست شما فقط چین و چروک داشته باشد، از این روش استفاده می شود.

لیفتینگ صورت با روش تهاجمی:

اگر پوست شما شل باشد، چربی اضافی زیادی داشته باشید یا چین و چروکهای عمیقی داشته باشید، از روش لیفتینگ تهاجمی برای شما استفاده می شود.
در روش تهاجمی، قسمتهایی از پوست شما برش می خورد تا عمل انجام شود.
در این روش، برش ها در نقاطی مانند قسمت بالایی پیشانی، زیر فک، پشت گوش، پایین چانه ایجاد می شود. اکثر برش ها در داخل خط مو قرار می گیرد.
جراح متخصص، بعد از برش زدن، پوست شما را پاکسازی می کند. به این صورت که قسمت‌ های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش سست می کنند و آن را از محل گوش عقب می کشد. به همین دلیل است که برش ها معمولا در محدوده گوش ایجاد می شود.

طریقه مصرف کرم سفت کننده گاتیو: در روش تهاجمی، داروهای آرام بخش و تقویتی نیز به پوست تزریق می شود. با این کار، لایه زیرین عضلات صورت شما سفت می شود. چربی ها و آلودگی های پوست شما با روش تهاجمی از بین می رود و سلولهای پوستی، بازسازی می شوند. بعد از اینکه بافت پوست شما تمیز و سفت شد، شاهد محو شدن چین و چروکهای پوستی خواهید بود.

نکات مهمی که قبل از عمل لیفتینگ پوست باید بدانید:

دانستن این قوانین ساده، باعث می شود که عمل جراحی لیفتینگ برای شما موثرتر باشد و سریع تر ریکاوری شوید:

 • بعد از عمل ، لباس های راحت و یقه باز بپوشید؛ با این کار، احتمال کشیده شدن پارچه روی پوست شما بسیار کمتر می شود.
 • سیگار کشیدن و مصرف الکل را کنار بگذارید.
 • هم چنین داروهایی که مانع از بهبودی شما می شوند را متوقف کنید. قرص آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی را هم مصرف نکنید.
 • فضایی در خانه داشته باشید تا پمادها، گاز مایع، دستمال، لباس های کم حجم، بالش، یخ کیسه ای (برای کاهش تورم) و دماسنج را در آن فضا نگهداری کنید و از همه این وسایل استفاده کنید.
 • با شخصی هماهنگ کنید تا بعد از عمل، شما را از کلینیک به خانه برساند.

عمل جراحی لیفتینگ صورت

بالا کشیدن پوست، یک عمل جراحی سرپایی است که با بیهوشی موضعی آغاز می شود. در ابتدا جراح، ماده آرام بخش و بی حس کننده را به داخل پوست شما تزریق می کند تا بی حس شوند.
البته بعضی از جراح ها، از بیهوشی عمومی استفاده می کنند؛ زیرا میزان آرامش عضلات صورت در حالت بیهوشی عمومی بیشتر است.
زمان جراحی، بین 2 تا 6 ساعت متغیر است. این موضوع به میزان چروک ها و چربی های پوست شما بستگی دارد.
با توجه به نوع پوست و میزان چروکهای صورت، عمل لیفتینگ می تواند روی تمام صورت یا بخشی از صورت شما انجام شود. مثلا افرادی که فقط چروک پیشانی و دور چشم دارند، عمل برای آنها از خط مو تا کنار گوش ها انجام می شود؛ اما اگر فرد علاوه بر چروک چشم، در دیگر قسمتها مانند اطراف دهان و گونه هایش هم چروک داشته باشید، عمل باید روی تمام صورت او انجام شود.

در عمل لیفتینگ، صورت شما بخش بندی می شود و برش های روی پوست، با دقت زیاد ایجاد خواهد شد.
بعد از ایجاد برش، سلولهای مرده و چروکیده پوست به همراه چربی ها برداشته می شوند که این موضوع، باعث از بین رفتن چین و چروکهای صورت شما می شود.
بعد از تمام شدن عمل جراحی، متخصص زیبایی برش های ایجاد شده روی پوست شما را با بخیه های کوچک می بندد. این بخیه ها بسیار ریز هستند و بعد از بهبودی کامل، اثری از آنها روی صورت شما باقی نمی ماند.

حتما بخوانید:

مزایای لیفت کردن پوست چیست؟

یکی از مزایای اصلی بالا کشیدن پوست صورت این است که شما به وضوح حس می کنید که پوست شما تازه تر و شاداب تر می شود و پوست سفت تری خواهید داشت.
با زیباتر شدن پوست صورت، شما اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و از داشتن چهره ای جوان و شاداب، بیشتر لذت می برید. به علاوه، لیفت کردن پوست صورت، مزایای زیر را دارد:

 • چروک های صورت شما به صورت کامل از بین می رود. حتی چروکهای موجود در اطراف پوست شما مانند نواحی گردن، زیر چانه و… نیز ناپدید می شوند.
 • تاثیرات خورشید و باد روی پوست شما کمتر می شود.
 • نتایج حاصل از عمل صورت دائمی است و صورت شما به حالت قبل بر نمی گردد.
 • با انجام این عمل ، چهره شما حداقل 10 سال جوان تر می شود.
 • زخمهای ناشی از برش قطعات پوست و انجام عمل جراحی لیفتینگ، به سختی قابل مشاهده است و به مرور زمان کاملا از بین می رود.

ریکاوری بعد از عمل لیفتینگ صورت

اگر می خواهید سریعتر بهبود پیدا کنید و نتایج مثبت عمل را مشاهده کنید، باید نکات مراقبتی بعد از عمل را به درستی رعایت کنید. شما باید در هفته های اول بعد از عمل جراحی، به خوبی مراقب پوست خود باشید. به یاد داشته باشید که بعد از عمل جراحی، شما متوجه تفاوتها می شوید؛ اما نتایج این کار را بعد از ماه اول مشاهده خواهید کرد. برای ریکاوری سریع بعد از عمل، این کارها را باید انجام دهید:

 • هفته اول: سخت ترین مرحله بعد از عمل جراحی لیفتینگ پوست، این است که بیماران احساس ناراحتی و درد را تجربه می کنند و ناچار هستند با درد، تورم و کبودی صورت کنار بیایند. در هفته اول بعد از عمل جراحی، پزشک به شما توصیه می کند که در رختخواب استراحت کرده و از داروهای مسکن استفاده کنید.
 • هفته دوم: در هفته دوم، باندهای صورت برداشته می شود و بیمار، احساس راحتی و بهبودی می کند. در این زمان، شما باید از پمادهای موضعی به صورت خود بزنید. در این مدت، میزان تورم و کبودی صورت هم بسیار کمتر می شود. داشتن سالم در این دوران بسیار مهم است. هم چنین دکترتان، شما را به راه رفتن تشویق می کند؛ زیرا باعث افزایش گردش خون و جلوگیری از ایجاد لخته خون می شود.
 • هفته سوم: 3 هفته بعد از عمل جراحی، پوست شما توسط جراح معاینه می شود تا دکتر، بخیه های پوست را بردارد. در این زمان، مشاهده می کنید که پوست شما بسیار بهتر می شود و می توانید فعالیت های عادی مانند کار، ورزش و… را انجام دهید.
 • هفته چهارم و بعد از آن: روند بهبودی شما کامل شده و بدنتان، عمل جراحی را با موفقیت پذیرفته است. بعد از عمل، صورت شما جوان تر می شود و می توانید زیباتر شدن چهره خود را مشاهده کنید. تورم و کبودی پوست هم به صورت کامل از بین می رود. از این به بعد، خیالتان راحت باشد که صورتی جوان تر دارید.

مراقبت های بعد از عمل

این چند نکته را به یاد داشته باشید؛ زیرا به تسریع روند بهبودی شما کمک می کند و می توانید سریع تر به نتایج دلخواهتان برسید:

 • دستور العمل های دکترتان را به یاد بسپارید و از کرم ها و داروهای خوراکی سر ساعت استفاده کنید.
 • به صورت منظم و در زمان های مشخص، باندهای خود را عوض کنید و تا 2 هفته بعد از عمل، سر خود را در هنگام خواب، بالا نگه دارید.
 • از سشوار و خشک کن های مو و بدن استفاده نکنید. رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات داشته باشید.
 • در زمان مقرر برای برداشتن بخیه ها اقدام کنید. مایعات و آب فراوان بخورید.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عوارض کرم های لیفتینگ" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده, کسب و کار ایرانی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عوارض کرم های لیفتینگ"، کلیک کنید.