عقب گرد ۲۶ سنتی قیمت نفت در بازار جهانی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

اخبار ایران

به گزارش خبرنگار آنلاین به نقل از بلومبرگ، در معاملات ساعات گذشته بازار جهانی انرژی، قیمت نفت دریای شمال با کاهش ۲۶ سنتی به ۸۵ دلار در هر بشکه رسید.

قیمت نفت آمریکا هم ۲۰ سنت عقب نشست و هم اکنون ۸۱.۵۴ دلار در هر بشکه دست به دست می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین معاملات صورت گرفته در روز ۲۷ ژوئن، هر بشکه نفت تولیدی این سازمان با قیمت متوسط ۸۶ دلار و ۵ سنت به فروش رسیده است.

به احتمال زیاد دلیل کاهش امروز قیمت نفت، گزارش اخیر اوپک بوده که پیش بینی خود نسبت به تقاضای نفت در بازار جهانی را دوباره کاهش داده است.

با این وجود اما نفت برای سومین هفته متوالی معاملات خود را با رشد قیمت بست. البته رشد خوب قیمت در ابتدای هفته با اقدام سرمایه گذاران در شناسایی سود در روزهای پایانی هفته تا حدودی خنثی شد. از سوی دیگر کاهش تقاضای سوخت در آمریکا هم مزید بر علت کاهش قیمت نفت در بازار جهانی بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عقب گرد ۲۶ سنتی قیمت نفت در بازار جهانی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عقب گرد ۲۶ سنتی قیمت نفت در بازار جهانی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.