عقب نشینی مجدد وزارت صمت از محدودیت ثبت سفارش / اصلاحیه جدید چیست؟

ثبت سفارش

به گزارش آسیاننت ،بعد از ابلاغیه اول سامانه جامع تجارت در خصوص ممنوعیت موقت ثبت سفارش توسط واحدهای بازرگانی در وزارت صمت، به فاصله مدت کوتاهی این ابلاغیه حذف و اصلاح گردید. بر این اساس در گام اول برای واحدهای بازرگانی صرفا مجوز ثبت سفارش برای 750 قلم کالا لحاظ گردید که همان مصوبه نیز با چالشهای زیادی همراه شد.

آسیاننت در خبری نوشت:در اطلاعیه هفته گذشته سامانه جامع تجارت مجوز ثبت سفارش واحدهای بازرگانی برای کالاهایی از جمله ماساژور، وافل و…. صادر شده بود که نقدهای جدی در پی داشت.

حالا در اطلاعیه جدید سامانه جامع تجارت لیست اولیه 750 قلم کالای مجاز ثبت سفارش توسط واحدهای بازرگانی به بیش از 3700 قلم کالا افزایش یافت.

در اطلاعیه سامانه جامع تجارت قید شده که پیرو تصمیم وزارت صمت، فهرست تعرفه های مجاز جهت اخذ ثبت سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی مرتبط با این وزارتخانه به روزرسانی شده است. بر این اساس تعداد ردیف تعرفه های مجاز ثبت سفارش واحدهای بازرگانی به 3774 ردیف افزایش یافت.

گفتنی است، سید احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت در پاسخ به سوال آسیاننت درباره علت توقف ثبت سفارش واردات کالا شرکت های بازرگانی از سوی وزارت صمت، اظهار داشت: یک اقدام نادرستی از سوی دستگاه مربوطه انجام شده بود که به سرعت از سوی خود وزارت صمت اصلاح شد و رویه قبلی در دستورکار نیست.

لازم به ذکر است، سال گذشته مجموعا حدود 44 میلیارد دلار کالا با مجوز وزارت صمت وارد کشور شده که این رقم بیش از سهمیه اولیه تعیین شده برای این وزارت خانه بوده است.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عقب نشینی مجدد وزارت صمت از محدودیت ثبت سفارش / اصلاحیه جدید چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عقب نشینی مجدد وزارت صمت از محدودیت ثبت سفارش / اصلاحیه جدید چیست؟"، کلیک کنید.