صدور حکم شهردار شیرینو تسریع شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

صدور حکم

ابراهیم بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: بر اساس تبصره ۳ اصلاحی ۴ آبان سال ۸۲ از بند یک ماده ۷۱ قانون شوراها چنانچه شهردار معرفی‌شده واجد شرایط نباشد باید مراتب همراه با مستندات به شورای اسلامی شهر اعلام شود.

وی تصریح کرد: چنانچه شورای شهر اصرار بر انتخاب شهردار مورد نظر داشته باشد، موضوع به هیئت حل اختلاف مرتبط ارسال خواهد شد.

بهمنی تأکید کرد: به نظر می‌رسد مشکلی نباید برای صدور حکم شهردار وجود داشته باشد اما اگر مشکلی هم باشد هیئت حل اختلاف ظرف ۱۵ روز مکلف است نظر خود را اعلام کند که برای طرفین شورای شهر و وزارت کشور لازم‌الاجراست.

وی افزود: چنانچه در این ۱۵ روز نیز اعلام نظر نشود شهردار اختیارات قانونی برای اجرای مصوبات شورای شهر دارد.

بهمنی گفت: با توجه به اینکه شهر جدید شیرینو نزدیک به ۱۷ هزار نفر جمعیت دارد و عقب افتادن صدور حکم باعث وقفه در بسیاری از پروژه‌ها و برنامه‌های شهر شده است و همچنین انتخاب نفر جدید این وقفه طولانی را بسیار طولانی‌تر خواهد کرد، لذا نیاز است هرچه سریع‌تر حکم شهردار منتخب صادر و ابلاغ شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صدور حکم شهردار شیرینو تسریع شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صدور حکم شهردار شیرینو تسریع شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.