سکه و طلا ارزان تر شد

بررسی بازار سکه و طلای داخلی طی 24 ساعت گذشته نشان می دهد، هم راستا با کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی و آرامش بازار ارز، بهای انواع قطعات سکه و مصنوعات طلا در معاملات امروز بازار نسبت به روز گذشته (دوشنبه) با کاهش 100 تا 600 هزار تومانی قیمت برای قطعات سکه و 90 هزار تومانی برای طلای 18 عیار رخ داده است.

به گزارش آسیاننت، بررسی آخرین معاملات صورت گرفته تا لحظه انتشار این گزارش سکه و طلا در بازار و مقایسه آن با روز گذشته (دوشنبه سوم اردیبهشت ماه) نشان می دهد که ظرف کمتر از 24 ساعت اخیر انواع قطعات سکه و مصنوعات طلا با کاهش قیمت روبرو شده اند.

بر اساس آخرین آمار از بازار سکه و طلا تا این لحظه، هر قطعه سکه تمام طرح جدید با 600 هزار تومان کاهش در آخرین معاملات امروز (سه شنبه) به 42 میلیون و 400 هزار تومان رسیده است.

سکه های تمام طرح قدیم نیز با 500  هزار تومان کاهش به کانال 39 میلیون تومان بازگشت و 39 میلیون و 500 هزار تومان تعیین قیمت شد.

در قطعات کوچکتر سکه، نیم سکه نسبت به روز گذشته، 200 هزار تومان و ربع سکه 300 هزار تومان ارزان تر شده اند. به ترتیب نیم سکه 25 میلیون تومان و ربع سکه 15 میلیون و 100 هزار تومان ثبت قیمت شده است.

سکه های یک گرمی بانک مرکزی نیز با 100 هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته، در حال حاضر در بازار به شش میلیون و 900 هزار تومان کاهش قیمت پیدا کرده است.

کاهش قیمت در بازار داخل در حالی اتفاق افتاده که بر خلف روال هفته های گذشته که اونس جهانی سیر صعودی تندی به خود گرفته بود، اکنون از مسیر افزایش دور زده و پا در مسیر کاهش گذاشته است؛ در حالیکه روز دوشنبه هر اونس طلا 2346 دلار بود امروز با 40 دلار کاهش به  2306 دلار رسیده است.

براین اساس هر مثقال طلای آب شده نیز با 390 هزار تومان کاهش بها نسبت به روز گذشته 15 میلیون و 440 هزار تومان در بازار امروز قیمت داشته و هر گرم طلای 18 عیار با 90 هزار تومان کاهش سه میلیون و 564 هزار و 400 تومان، مبنای معاملات طلا قرار گرفته است.

گفتنی است؛ مرجع قیمت های فوق، اتحادیه طلا و جواهر تهران است.

انتهای پیام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سکه و طلا ارزان تر شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سکه و طلا ارزان تر شد"، کلیک کنید.