سریال کره ای «قصر بی رحم»؛ داستانی جذاب از جنس «دونگ یی»

به گزارش خبرگزاری آسیاننت، بهترین سریال های تاریخی کره ای عمدتا بر اساس رویدادهای واقعی ساخته شده اند؛ رویدادهایی که در کتاب های مشهوری مانند «سامگوک ساگی» یا «سالنامه های جوسیون» نقل شده اند. سریال هایی مثل «دونگ یی»، «جواهری در قصر»، «جومونگ»، «امپراتور بادها»، «پرنسس جامیونگ» و . . . همگی با وجود عناصر تخیلی شان در اصل مبتنی بر رویدادهای تاریخی هستند. «قصر بی رحم؛ جنگ گل ها» هم سریالی از همین جنس است.

به گزارش فرادید؛ ماجرای این سریال برگرفته از واقعیات تاریخی دوران حکومت جوسیون است و زمان آن به حدود سه نسل قبل از ماجراهای سریال «دونگ یی» برمی گردد؛ یعنی زمان حکومت پادشاه اینجو، شانزدهمین پادشاه سلسلۀ جوسیون. (ماجراهای دونگ یی در زمان پادشاه سوکجونگ اتفاق می افتد که نوزدهمین پادشاه این سلسله بود).

اما مضمون و محتوای اصلی داستان، همانطور که از اسم سریال هم می شود فهمید، تقریبا همان چیزی است که در سریال «دونگ یی» شاهدش بودیم؛ یعنی نبردی پنهان و پر از توطیه چینی و دسیسه در بین صیغه های امپراتور برای به دست آوردن قدرت و رساندن فرزندان خودشان به مقام ولیعهدی.

سریال کره ای «قصر بی رحم»؛ داستانی جذاب از جنس «دونگ یی»

شخصیت اصلی سریال صیغۀ سلطنتی جو سو یونگ است؛ زنی بسیار زیبا اما بی رحم که از طبقه ای نسبتا فرودست آمده و به واسطۀ زیبایی بی مانندش قلب پادشاه اینجو را تصرف کرده است. حالا او تلاش می کند تا از جایگاه خود برای بر هم زدن رابطۀ امپراتور و جانشینش یعنی ولیعهد سو هیون استفاده کند.

این خط داستانی اصلی تا حد زیادی شبیه خط داستانی مربوط به «بانو جانگ» در سریال «دونگ یی» است؛ بانو جانگ هم زنی زیبا از طبقات پایین بود که می خواست با کنار زدن ملکه اینهیون، خودش عنوان ملکۀ جوسیون را به دست بیاورد. تلاشی که باعث شد دونگ یی در برابر او قرار بگیرد.

سریال کره ای «قصر بی رحم»؛ داستانی جذاب از جنس «دونگ یی»

سریال «قصر بی رحم؛ جنگ گل ها» اگرچه به اندازۀ «دونگ یی» شناخته شده نیست اما با پیچ و خم های داستانی جذاب، جلوۀ بصری قابل قبول و بازیگران برجسته ای مثل کیم هیون جو (در نقش جو سو یونگ) و سونگ سون می (در نقش همسر ولیعهد) می تواند همان حال و هوایی را برای طرفداران سریال های کره ای به ارمغان بیاورد که سریالی مثل دونگ یی با خود داشت.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سریال کره ای «قصر بی رحم»؛ داستانی جذاب از جنس «دونگ یی»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سریال کره ای «قصر بی رحم»؛ داستانی جذاب از جنس «دونگ یی»"، کلیک کنید.