سرای نوآوری رسانه و محتوای دیجیتال راه اندازی می شود

در دانشگاه آزاد همدان؛

سرای نوآوری رسانه و محتوای دیجیتال راه اندازی می شود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان از راه اندازی سرای نوآوری رسانه و محتوای دیجیتال در این دانشگاه خبر داد.

غلامرضا خاکساری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا با بیان اینکه بر اساس سند تحول و تعالی، این دانشگاه به عنوان تامین کننده نیروی متخصص، دانش آموخته بازار و تامین کننده نیروی انسانی متخصص سازمان کارآمد است، اظهار کرد: امیدواریم در مسیر جدید برای راه اندازی استارت آپ های جوانان خلاق در حوزه های صنایع خلاق و فرهنگی بستر مناسب ایجاد شود.

وی با بیان اینکه امسال در دانشگاه آزاد همدان درصد هستیم سرای نوآوری رسانه و محتوای دیجیتال را راه اندازی کنیم، افزود: سال های گذشته با توجه به نیاز صنعت مبل و منبت به پشتوانه انگیزشی، علمی و دانشگاهی در راستای شناسایی مسایل و مشکلات موجود، تلاش برای حل آنها و بهبود وضعیت فروش، تولید و به ویژه صادرات با توجه به بستر های سخت افزاری ویژه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر با مجوز معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری، مسیولیت راه اندازی سرای نوآوری مبل و منبت به این واحد دانشگاهی واگذار شد که امسال به بهره برداری خواهد رسید.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: برگزاری رویدادها، دوره ها، سمینارها، کارگاه ها و نمایشگاه ها با موضوع تخصصی مرتبط به حوزه فعالیت هسته ها و واحد ها و شرکت های دانش بنیان مانند رویداد عصر امید و شرکت نمایشگاه های ملی و منطقه ای از جمله برنامه های سال گذشته بوده و سال 1403 برگزاری رویداد صدرا و راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی، توسعه برگزاری کارگاه و دوره های آموزشی توانمندسازی و برنامه برگزاری تور های صنعتی در دستور کار قرار گرفته است.

خاکساری بیان کرد: با ارزیابی و سطح بندی صورت گرفته برای مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی و تایید شورای سیاستگذاری و راهبری مراکز رشد دانشگاه، مجوز فعالیت مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان سال گذشته از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر شد که دستاورد خوب برای این واحد دانشگاهی بود.

3 هسته فناور، 9 واحد فناور و 3 شرکت دانش بنیان در مرکز رشد فعال هستند

وی اضافه کرد: سال گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی همدان تعداد هسته ها، واحد های فناور و شرکت های دانش بنیان از لحاظ کمی و کیفی نسبت به سال قبل گسترش بیشتری داشت و تعدادی از این واحد های فناور به عنوان فناور برتر استان معرفی شدند. اکنون سه هسته فناور، 9 واحد فناور، سه شرکت دانش بنیان در مرکز رشد این دانشگاه مستقر و مشغول به فعالیت هستند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان عنوان کرد: واحد فناور «به نگار» با محصولی در زمینه سفال و سرامیک، واحد فناور «بهین رویش سبز» با محصولی در زمینه گیاهان دارویی، واحد فناور «شیمی یاران» با محصولی در زمینه ابرروان ساز بتن، واحد فناور«آترین آذین» با محصولی در زمینه طراحی ربات در حوزه صنایع غذایی و واحد فناور «دقت نگاشت آریا» با محصولی در زمینه تولید فلومتر سیالات در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی همدان مستقر و در شرف تبدیل به شرکت دانش بینان هستند.

مراکز رشد، شتاب دهنده ها و کارخانه های نوآوری، محلی هستند تا استعداد 4.5 میلیون جوان دانشجو در قامت یک کسب وکار نوآورانه و فناورانه ظهور و بروز پیدا کند

خاکساری توضیح داد: طراحی و ساخت ربات تشخیص آلودگی مواد غذایی با کمک هوش مصنوعی و ابرروان ساز بتن محصولی دانش بنیان برای استحکام بیشتر و کاهش مصرف آب در بتن ازجمله دستاوردهای هسته ها، واحد های فناور و شرکت های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی همدان بوده که در کشور عرضه و مورد استفاده قرار گرفته است.

وی تبیین کرد: تسهیل عملکرد فعالیت های هسته ها، واحدها و شرکت های دانش بنیان، توسعه فضا های قابل ارایه به واحد های فناور، افزایش امکان استفاده از تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه شغل و افزایش مشارکت اعضای هییت علمی در راستای همکاری با مراکز رشد و سرا های نوآوری از برنامه های امسال این دانشگاه در استان همدان برای حوزه علم و فناوری و دانش بنیان است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان درباره توسعه زیست بوم فناوری در کشور توضیح داد: بیش از چهار و نیم میلیون دانشجوی توانمند در دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های دیگر حضور دارند که به طور قطع ظرفیت به کارگیری همه آنان به شیوه استخدام دولتی وجود ندارد؛ اما مراکز رشد، شتاب دهنده ها و کارخانه های نوآوری، محلی هستند تا استعداد های این جوانان در قامت یک کسب وکار نوآورانه و فناورانه ظهور و بروز پیدا کند و باید به این سمت و سو گام برداریم.

خاکساری  بیان کرد: برگزاری جلسات هم اندیشی با سایر واحد های دانشگاهی در راستای آشنایی و بهره مندی از ظرفیت هر منطقه یا استان، حمایت از ایده های فناورانه و تسهیل برای رشد هسته ها و واحد های تخصصی مربوطه، استفاده از کارآفرینان و فن آفرینان موفق به عنوان منتور ازجمله فعالیت هایی هستند که می توان برای توسعه فعالیت های واحد های فناور و شرکت های مستقر در مراکز رشد و سرا های نوآوری استفاده کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرای نوآوری رسانه و محتوای دیجیتال راه اندازی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرای نوآوری رسانه و محتوای دیجیتال راه اندازی می شود"، کلیک کنید.