«سبک غیرصحیح زندگی» علت رشد فزاینده بیماری های غیرواگیر

زالی عنوان کرد؛

«سبک غیرصحیح زندگی» علت رشد فزاینده بیماری های غیرواگیر

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از رشد فزاینده بیماری های غیرواگیر در کشور خبر داد و گفت: سبک غیرصحیح زندگی افراد ذکر باعث افزایش بروز بیماری های غیرواگیر به خصوص سندرم متابولیک می شود.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، علیرضا زالی، رشد فزاینده بیماری های غیرواگیر را در کشور ناشی از سبک غیرصحیح زندگی افراد ذکر کرد که باعث افزایش بروز بیماری های غیرواگیر به خصوص سندرم متابولیک می شود.

به گفته وی، سندرم متابولیک شالوده بسیاری از بیماری های غیرواگیر است و بر اساس آخرین پیمایش های صورت گرفته بخش زیادی از شهروندان تهرانی امروز به درجاتی از سندرم متابولیک (دیابت، فشارخون بالا، چاقی، افزایش وزن، تغذیه نامطلوب، چربی خون بالا) مبتلا هستند.

زالی، انجام فعالیت های ورزشی و فیزیکی منظم را یکی از معتبرترین و بهترین راهکارها برای کاهش عوارض و فاکتورهای خطر در سندروم متابولیک برشمرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نظم، انسجام، استمرار، پیوستگی و ثبات فعالیت های فیزیکی را از اصول مهم در این خصوص ذکر کرد و افزود: بر اساس توصیه سازمان بهداشت جهانی برای کاهش عوامل خطر هر فرد حداقل باید پنج روز متوالی در هفته به ورزش منظم بپردازد.

وی، انجام فعالیت های ورزشی را از ضروریات اجتناب ناپذیر برای ارتقای سلامت به خصوص در افراد مسن عنوان کرد.

به گفته زالی، ورزش باعث افزایش کارآیی فیزیکی و ذهنی افراد می شود به ویژه برای دانشجویان گروه علوم پزشکی که دوران طولانی را برای تحصیل طی می کنند و ممکن است دچار خستگی ناشی از فعالیت های حرفه ای شوند.

وی با اشاره به مطالعات صورت گرفته خاطرنشان کرد: میان بسیاری از بیماری های فرسایشی و اضمحلالی جسمی و مغزی با انجام فعالیت های ورزشی ارتباط معکوس وجود دارد؛ اخیراً مشخص شده که انجام فعالیت های ورزشی منظم در میانسالی احتمال ابتلاء به برخی بیماری ها نظیر پوکی استخوان، آرتروز پیشرونده، آلزایمر و…، را کاهش می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«سبک غیرصحیح زندگی» علت رشد فزاینده بیماری های غیرواگیر" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«سبک غیرصحیح زندگی» علت رشد فزاینده بیماری های غیرواگیر"، کلیک کنید.