رگبار و گرد و خاک در این استان ها/ شدت بارش در 11 استان

گرد و خاک

به گزارش آسیاننت، از رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و گرد و خاک در نقاط مستعد در برخی استان های کشور طی امروز و اوایل هفته آتی خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت وگو با آسیاننت، ضمن اعلام این خبر، درباره وضعیت شرایط جوی ارییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسیمروز، جمعه، 25 خرداد گفت: نوار شمالی کشور، استان های واقع در دامنه های البرز و زاگرس مرکزی، بخش هایی از مرکز کشور، ارتفاعات استان های کرمان، یزد، شرق هرمزگان و جنوب سیستان وبلوچستان در برخی ساعات رشد ابر، رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد گردوخاک و بارش تگرگ رخ می دهد. شدت بارش های امروز در استان های زنجان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، همدان، مرکزی، غرب اصفهان، جنوب آذربایجان غربی، شمال سمنان و جنوب گرگان است.

وی درباره شرایط جوی در اوایل هفته آتی اظهار کرد: روزهای شنبه و یکشنبه ( 26 و 27 خرداد) در برخی نقاط شمال غرب، دامنه های شمالی و جنوبی البرز، دامنه های مرکزی زاگرس، بخش هایی از مرکز کشور، ارتفاعات استان های کرمان و یزد، شمال و شرق فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی ادامه داد: روز دوشنبه (28 خرداد)، شمال استان های اردبیل، آذربایجان غربی، گیلان و ارتفاعات استان های مازندران، سمنان، البرز و تهران در بعدازظهر رگبار پراکنده و وزش باد رخ می دهد.

ضیاییان افزود: همچنین روز سه شنبه (29 خرداد) در سواحل غربی دریایی خزر، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی درباره وزش باد طی روزهای آتی گفت: طی 3 روز آینده، در برخی نقاط شمال غرب، شمال شرق، شرق، بخش هایی از مرکز کشور، استان های واقع در دامنه جنوبی البرز و برخی نقاط جنوب کشور باد شدید می وزد که احتمال خیزش گردوخاک، کاهش دید و کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان فردا تهران (26 خرداد) صاف تا قسمتی ابری، بعدازظهر افزایش ابر، وزش باد و در بعضی ساعت ها غبار محلی با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 32 درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (27 خرداد) صاف تا قسمتی ابری، بعدازظهر افزایش ابر، وزش باد و در بعضی ساعت ها غبار محلی با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: اهواز با بیشینه 47 دمای درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان ها طی 24 ساعت آینده پیش بینی می شود.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رگبار و گرد و خاک در این استان ها/ شدت بارش در 11 استان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رگبار و گرد و خاک در این استان ها/ شدت بارش در 11 استان"، کلیک کنید.