روسیه احتمال داد؛ ارایه قطعنامه ای علیه ایران در شورای حکام

شورای حکام

آفتاب نیوز :

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین با وجود احتمال ارایه قطعنامه ای ضدایرانی توسط قدرت های غربی در جلسه آتی شورای حکام گفت که چنین قطعنامه ای نتیجه مثبتی به دنبال ندارد و فقط شرایط را بدتر می کند.

«میخاییل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین با توجه به آغاز نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از فردا (دوشنبه)، در پیامی گفت: جلسه ماه ژوین شورای حکام آژانس فردا آغاز خواهد شد. به نظر نمی رسد که بی سروصدا برگزار شود.

با توجه به مطرح شدن موضوع تنظیم پیش نویس قطعنامه ای ضدایرانی از سوی دیپلمات های اروپایی شورای حکام در برخی گزارش های رسانه ای، اولیانوف در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: ممکن است قطعنامه ای علیه ایران ارایه شود. امیدواریم که این اتفاق نیفتد. چنین قطعنامه ای، به خودی خود، نمی تواند دربر دارنده نتایج مثبتی باشد، اما می تواند به طور جدی شرایط را بدتر کند.

هفته گذشته، خبرگزاری رویترز گزارش داد که سه دیپلمات اروپایی خبر داده اند انگلیس، فرانسه و آلمان پیش نویس قطعنامه ای را علیه ایران در آستانه نشست هفته آینده شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، بین اعضای این نهاد توزیع کرده اند.

آن ها گفتند، به نظر می رسد که سه کشور اروپایی عضو برجام قصد دارند به رغم مخالفت آمریکا، متحد خود، اقدامات خود را به پیش ببرند.

اولین سخنرانی تند و تیز جمیله علم الهدی پس از سقوط بالگرد رییسی، برخی می خواهند با شهید رقابت کنند

رویترز پیشتر خبر داده بود آمریکا و سه کشور اروپایی درباره اینکه آیا با ایران راه تقابل را پیش بگیرند، دچار اختلاف شده اند.

منبع: عرشه آنلاین 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روسیه احتمال داد؛ ارایه قطعنامه ای علیه ایران در شورای حکام" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روسیه احتمال داد؛ ارایه قطعنامه ای علیه ایران در شورای حکام"، کلیک کنید.