رضایی: انتخابات اساس جمهوری اسلامی است

رضایی: انتخابات اساس جمهوری اسلامی است

دبیر شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، انتخابات را اساس جمهوری اسلامی دانست و گفت: با حضور نامزدهای ریاست جمهوری از همه طیف ها، انتخابات پیش رو یکی از پرشورترین انتخابات از حیث حضور کاندایدهای مختلف خواهد بود.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا،  محسن رضایی در مصاحبه ای با پایگاه خبری الجزیره قطر به تبیین وضعیت سیاسی کشور پس از شهادت رییس جمهور و همچنین تحلیل وضعیت منطقه غرب آسیا و چشم انداز ارتباط ایران با کشور های منطقه پرداخت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار الجزیره مبنی بر اینکه آرایش سیاسی ایران پس از انتخابات زودهنگام چگونه خواهد بود، پاسخ داد: با حضور نامزد های ریاست جمهوری از همه طیف ها، انتخابات پیش رو یکی از پرشورترین انتخابات از حیث حضور کانداید های مختلف خواهد بود.

دبیر شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا ادامه داد: انتخابات اساس جمهوری اسلامی است و حتی رهبری از جانب مجلس خبرنگان منتخب مردم انتخاب می شود و دنیا مردم سالاری دینی و دموکراسی در ایران را پذیرفته و حجم گسترده ابراز تسلیت و حضور مقامات کشور های مختلف جهان در مراسم شهید رییسی بیانگر همین موضوع و تایید منتخب مردم بودن رییس جمهور ایران است.

رضایی در پاسخ به سوال مجری درباره سانحه سقوط بالگرد رییس جمهور اظهار داشت: تحقیقات در مورد این حادثه به دقت در حال انجام است و این اتفاق برای ما بسیار مهم است؛ چراکه دومین شخص کشور پس از رهبری در این اتفاق درگذشته است و ما همه احتمالات را در نظر می گیریم هرچند که نقش عوامل طبیعی تاکنون بیشترین احتمال را داشته است، اما اگر شاهد هر نوع سهل انگاری و مسامحه در هر سطحی باشیم قطعاً برخورد خواهیم کرد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه الجزیره که درباره تحولات منطقه پرسید، ایران پس از حمله به کنسولگری در سوریه، سرزمین های اشغالی را مستقیماً هدف قرار داد و آیا این به معنی اعمال یک سیاست جدید از سوی ایران در منطقه است، بیان کرد: سیاست خارجی ما بر پایه تعامل اصولی که شامل تعامل حقیقی و پایدار می شود، است و دوستی و مقاومت ما واقعی است که در وعده صادق آن را اثبات کردیم. پس از پاسخ موشکی به رژیم غاصب که هدف آن ضربه به مبداء حمله به کنسولگری کشورمان بود اسراییل غلطی نتوانست بکند و دشمنان شاهد قدرت نمایی ایران بودند.

سردار محسن رضایی در پاسخ به این سوال که عملیات طوفان الاقصی چه معنایی برای ایران دارد، خاطرنشان کرد: نسل کُشی وحشیانه رژیم صهیونیستی و جنایات بزرگ نتانیاهو برای ما بسیار دردناک است و خواستار آتش بس فوری هستیم، اما از سوی دیگر شاهد نزدیکی هرچه سریع تر رژیم صهیونیستی به فروپاشی و نابودی هستیم و امروز شاهد نیروی عظیم مقاومت در میان مردم فلسطین هستیم و میبینیم که مقاومت غزه و لبنان و یمن در روز های اخیر دامنه حملات خود علیه رژیم کودک کش صهیونیستی را گسترش داده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که راهکار دوکشوری از نظر ایران چه جایگاهی دارد، گفت: تایید 150 کشور دنیا بر موضوع دو کشوری و به رسمیت شناختن کشور فلسطین پیروزی بزرگی محسوب می شود، هرچند جمهوری اسلامی ایران این راهکار را کافی نمی داند و معتقدیم کل سرزمین های اشغالی از طریق دموکراتیک و برگزاری انتخابات باید آزاد و به صاحبانشان بازگردانده شود.

رضایی ادامه داد: اخیراً نتانیاهو و بایدن طرحی توطیه آمیز را پیش می برند که دو بند مورد تاکید جامعه بین الملل، یعنی پایان دادن به جنگ و همچنین ترک اسراییل از غزه را حذف کرده و فقط به خروج نیرو های رژیم صهیونیستی از خانه های مسکونی اشاره شده است و این یعنی اسراییل در غزه بماند و پایان جنگ هم نامعلوم باشد که البته مقاومت فلسطین مقتدرانه به این طرح پاسخ منفی داد.

رضایی در پاسخ به سوال خبرنگار الجزیره مبنی بر اینکه برخی به نفوذ ایران در منطقه منتقدند، این نفوذ چه نقشی در امنیت ملی و منطقه ای ایران دارد؟ با بیان اینکه نقش منطقه ای ایران به نفع منطقه و مسلمانان است، افزود: حضور ما در منطقه فتنه بزرگ داعش را دفع کرد و همچنین از توسعه طلبی و تمامیت طلبی رژیم صهیونیستی در منطقه جلوگیری کرده و حضور منطقه ای ایران عامل صلح و امنیت و برادری است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ایران در قالب این نفوذ آماده همکاری و گفتگو با کشور های عربی منطقه است، بیان داشت: آماده ایتلاف های بزرگ با همه کشور های منطقه از جمله عربستان و مصر هستیم.

رضایی در پاسخ به این سوال که در مورد بعضی اختلافات در خلیج فارس چه نظری دارید، اظهار داشت: ما مایل به حل اختلافات از طریق گفتگو و دیپلماسی هستیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار الجزیره مبنی بر چشم انداز ارتباط ایران با کشور های عربستان، اردن، مصر و بحرین گفت: روابط با عربستان بسیار جدی، حقیقی و برادرانه است و هر دو کشور مجدانه بر ادامه این رابطه تاکید دارند، همچنین در مورد ارتباط با اردن به همت شهید امیرعبدالهیان پیشرفت بسیار خوبی داشته ایم و در مورد مصر هم حضور وزیر خارجه این کشور پس از 45 سال، گام خوب و مثبتی بود و یخ های روابط بین دو کشور در حال آب شدن است و در خصوص بحرین هم از اظهارات پادشاه این کشور و درخواست وی مبنی بر احیای روابط استقبال می کنیم.

رضایی در پاسخ به سوال خبرنگار الجزیره با اشاره به نگاه ویژه دولت رییس جمهور فقید (آیت الله رییسی) به سمت شرق، اکنون با توجه به بالا رفتن سطح تنش ها بین روسیه و غرب و تهدید های طرفین علیه یکدیگر، موضع ایران در این باره چیست، با بیان اینکه با هرگونه جنگ طلبی و توسعه طلبی مخالفیم عنوان کرد: معتقدیم صلح و امنیت و پایان بخشی به مناقشات باید از راه مذاکره و دیپلماسی و بدون جنگ و منازعه برقرار شود.

وی ادامه داد: در های بسته شده ارتباط با شرق در زمان شاهنشاهی، اکنون باز شده که به معنی بسته شدن در های ارتباط با غرب نیست و ایران آماده تعامل با تمام کشور های جهان است و از گفتگو استقبال می کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال خبرنگار الجزیره مبنی بر اینکه ایران تمایل به پیروزی کدام کاندید ریاست جمهوری آمریکا دارد، بیان داشت: برای ما فرقی ندارد که کدام نامزد پیروز شود، اما آنچه مطرح است این است که هر کدام از گزینه ها که سر کار آید باید به تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران پایان بخشیده و به تعهد آمریکا ذیل برجام عمل کند.

رضایی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار الجزیره درباره اینکه برخی معتقدند تغییر دولت ها در ایران تفاوتی در وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم ایجاد نمی کند، با بیان اینکه اینگونه نیست که وضعیت اقتصادی بدون تغییر و پیشرفت بوده باشد، خاطرنشان کرد: وقتی وضعیت را با قبل از انقلاب مقایسه می کنیم به وضوح شاهد پیشرفت هستیم، اما ما نیاز به گام های بلندتری در خصوص تحولات و پیشرفت اقتصادی داریم و تحریم ها هم در این حوزه بی تاثیر نبوده است ولذا نیاز به تقویت کارآمدی در حوزه اقتصادی داریم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رضایی: انتخابات اساس جمهوری اسلامی است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رضایی: انتخابات اساس جمهوری اسلامی است"، کلیک کنید.