رئیس مجمع عمومی سازمان ملل: زمان پایان دادن به حملات اسرائیل به غزه فرا رسیده است

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل: زمان پایان دادن به حملات اسرائیل به غزه فرا رسیده است

دنیس فرانسیس رئیس کنونی مجمع عمومی (هفتاد و هشتمین دوره مجمع عمومی) سازمان ملل در واکنش به تحولات غزه با بیان اینکه اکنون زمان پایان دادن به حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه فرا رسیده است، تاکید کرد: دیگر این وضعیت باید متوقف شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در محکومیت حملات و کشتار مداوم رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: دیگر این وضعیت بس است.

فرانسیس با بیان اینکه تاکنون بسیاری از غیرنظامیان در غزه جان خود را از دست داده‌اند، اظهار کرد: در حالی زنان و کودکان بسیار زیادی در جریان تجاوزهای ارتش (رژیم) اسرائیل به غزه کشته شده‌اند که بدون شک امکان جلوگیری از این کشتار وجود داشت.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در ادامه با اشاره به اینکه این وضعیت قطعا قابل پیشگیری است، خاطرنشان کرد: برقراری آتش‌بس در غزه از جمله مهمترین موضوعاتی است که امیدواریم به نوعی منجر به یک فرایند سیاسی شود که می‌تواند و باید به اتخاذ راه‌حل دو دولتی منجر شود زیرا این چرخه خونریزی و ویرانی پایدار نیست.

وی همچنین با تاکید براینکه تداوم خشونت در غزه باعث نفرت، ویرانی، درد و رنج بیشتر خواهد شد، تصریح کرد: اکنون باید از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه اطمینان حاصل کرد و از آنها حمایت کرد تا خانه و زندگی خود را بازسازی کنند.

به گزارش آنا، پس از گذشت حدود ۹ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده باخته و حتی پس از حدود ۹ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه از دست داده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رئیس مجمع عمومی سازمان ملل: زمان پایان دادن به حملات اسرائیل به غزه فرا رسیده است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رئیس مجمع عمومی سازمان ملل: زمان پایان دادن به حملات اسرائیل به غزه فرا رسیده است"، کلیک کنید.