دومینوی کاهش تسلای تولید چین

فروش خودروهای برقی تولید چین تسلا در ماه می به دلیل کاهش تولید کاهش یافت.

به گزارش آسیاننت، داده های انجمن خودروهای مسافری چین نشان داد که فروش خودروهای برقی تولید تسلا در چین با 6.6 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 72 هزار و 573 دستگاه در ماه می رسید که کاهش سالانه را برای دومین ماه افزایش داد.

این کاهش پس از افت 18 درصدی در آوریل رخ داد که افزایش 0.2 درصدی در ماه مارس را معکوس کرد زیرا خودروساز آمریکایی از مارس تولید مدل Y را با  درصد دو رقمی در کارخانه خود در شانگهای کاهش داده است.

کاهش تولید که رویترز در اواخر ماه می گزارش کرد، برای رسیدگی به تقاضای ضعیف برای پرفروش ترین و در عین حال قدیمی ترین مدل آن در چین است. تحویل خودروهای مدل 3 و مدل Y ساخت چین نسبت به آوریل 16.7 درصد افزایش داشته است.

طبق گزارش رویترز، بی وای دی، رقیب چینی با سری Dynasty و Ocean از خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی خود، در ماه می 330 هزار و 488 دستگاه خودروی سواری فروخت که 38.2 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

انتهای پیام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دومینوی کاهش تسلای تولید چین" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دومینوی کاهش تسلای تولید چین"، کلیک کنید.