ده ها سازمان مدنی ممانعت صهیونیست ها از پوشش جنگ غزه توسط خبرنگاران را محکوم کردند

جنگ غزه

سازمان ها و شبکه های مدنی کمپین مستمر رژیم صهیونیستی با هدف اعمال محدودیت های بسیار شدید از جمله ممنوعیت دسترسی نمایندگان مطبوعات و نهادهای رسانه ای بین المللی به نوار غزه را محکوم کردند.

به گزارش آسیاننت، این سازمان ها در بیانیه ای حمله عامدانه به تمامی نهادهای مطبوعاتی و رسانه ای داخلی و بین المللی را محکوم کردند که بر اثر آن طی هشت ماه گذشته 148 خبرنگار به شهادت رسیدند، دهها خبرنگار دیگر  زخمی شده و در شرایط غیر انسانی تحت بازداشت هستند و مقرهای نهادهای مطبوعاتی در غزه از جمله دفاتر نهادهای مطبوعاتی بین المللی ویران شده اند.

به نقل از خبرگزاری معا، 111 سازمان و شبکه مدنی اعلام کردند خاموش کردن صدای مطبوعات آزاد، وادار کردن جهان به باور روایت دروغین رژیم صهیونیستی در مورد آنچه اتفاق می افتد، جعل حقیقت در مورد جنایت پاکسازی قومی و نسل کشی علیه غیرنظامیان، اهداف کمپین رژیم صهیونیستی را از منع دسترسی کمیته های بین المللی حقیقت یاب، کارمندان سازمان ملل و تیم های مطبوعات بین المللی به غزه و پوشش جنایت نسل کشی رژیم صهیونیستی و آپارتاید علیه ملت فلسطین افشا می کند.

این نهادهای مدنی اعلام کردند رد درخواست انجمن مطبوعات خارجی برای حضور رسانه های بین المللی در غزه از سوی دیوان عالی رژیم صهیونیستی، این رفتار رژیم را تقویت می کند.

این سازمان ها اعلام کردند هدف از این کمپین رژیم صهیونیستی، پنهان کردن حقایق، جعل واقعیت ها و منع مستندسازی و انتشار جنایت های رژیم صهیونیستی است که منجر به شهادت بیش از 36 هزار غیرنظامی فلسطینی و بیش از 82 هزار زخمی شده است و با بند 79 پروتکل الحاقی توافق های ژنو پیرامون حفاظت از خبرنگاران مغایرت دارد.

این سازمان ها، منع و محدودیت ورود خبرنگاران و نهادهای مطبوعاتی به غزه را به موجب اصول قوانین بین المللی انسانی و حقوق بشر از جمله حق آزادی مطبوعات، آزادی اندیشه و بیان، نوعی جنایت تلقی کرده و اعلام کردند نقض های وحشتناک رژیم صهیونیستی علیه روزنامه نگاران و مطبوعات به ویژه کشتن آنها، جنایت جنگی و جنایت انسانی است که به موجب منشور دیوان کیفری بین المللی رسیدگی به این جنایات جزو وظایف این دیوان است و باید دادستان کل دیوان اقدام کند.

این سازمان ها در بیانیه خود از جامعه جهانی و نهادهای ذیربط آن خواستند برای تضمین توقف جنگ غزه اقداماتی عملی اتخاذ کرده و در مورد جنایت های جنگی رژیم صهیونیستی علیه خبرنگاران و مطبوعات تحقیق کنند و اجازه دسترسی امن و مستمر برای خبرنگاران به نوار غزه را بدهند.

انتهای پیام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ده ها سازمان مدنی ممانعت صهیونیست ها از پوشش جنگ غزه توسط خبرنگاران را محکوم کردند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ده ها سازمان مدنی ممانعت صهیونیست ها از پوشش جنگ غزه توسط خبرنگاران را محکوم کردند"، کلیک کنید.