دمای هوا در تهران به 37 درجه می رسد/ 6 روز با دمای بالای 50 درجه در انتظار مردم خوزستان +فیلم

دمای هوا در تهران به 37 درجه می رسد  6 روز با دمای بالای 50 درجه در انتظار مردم خوزستان +فیلم

در حالی که دمای پایتخت امروز در گرم ترین ساعات به 37 درجه می رسد، مردم خوزستان با پیوستگی دمای 50 درجه و بالاتر در بیش از شش روز، روزهای بسیار گرمی را در پیش رو دارند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ وجامعه خبرگزاری آنا و بر اساس اعلام  سازمان هواشناسی، امروز دوشنبه 28 خرداد و فردا سه شنبه 29 خردادماه، در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود. تنها در ساعات بعد از ظهر، احتمال افزایش ابر و رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد شدید در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان های مازندران، شرق تهران، غرب سمنان و استان های اردبیل و شمال آذربایجان شرقی وجود دارد.

همچنین دمای هوای تهران  که ساعت 8 صبح امروز 30 درجه سانتیگراد بود تا 37 درجه نیز افزایش خواهد داشت این افزایش دما تا دوروز آینده نیز دامه دارد.

روز سه شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال زنجان، قزوین، دامنه های زاگرس واقع در استان های همدان، مرکزی، قم و غرب اصفهان نیز افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

در روزهای چهارشنبه 30 خرداد و پنجشنبه 31 خردادماه، در شمال غرب و غرب کشور رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی و خیزش گردوخاک انتظار می رود. همچنین در دامنه های البرز واقع در استان های البرز، تهران و مازندران نیز در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا سه شنبه 29 خرداد صاف، از بعد از ظهر افزایش باد با حداقل و حداکثر دمای 38 و 28 درجه سانتیگراد و چهارشنبه 30 خرداد کمی ابری، از بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی رعدوبرق و گرد و خاک، رعد و برق با حداقل دمای 29 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 11 و 12 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 50 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها خواهند بود.

رکوردشکنی گرما در خوزستان

همچنین مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به پیش بینی افزایش دما در بیشتر مناطق استان از امروز اعلام کرده است که پیوستگی روزهای با دمای 50 درجه و بالاتر در بیش از شش روز، باعث خواهد شد که دمای حداقل در شب ها نیز بالا برود و باعث تجربه روزهای بسیار گرم در استان خوزستان شود.

بر این اساس، در این مدت به علت جریانات جنوبی و افزایش رطوبت، دمای مناطق جنوبی و ساحلی کمتر از 50 خواهد بود ولی با شمال غربی شدن جریانات از روز شنبه تا اواسط هفته آینده، شاهد وقوع دماهای 50 درجه و بالاتر در بیشتر مناطق استان خوزستان خواهیم بود.

محمد سبزه زاری عنوان کرد: پیوستگی روزهای با دمای 50 درجه و بالاتر در بیش از شش روز، باعث خواهد شد که دمای حداقل در شب ها نیز بالا برود و باعث تجربه روزهای بسیار گرم در استان خوزستان شود. این شرایط در صورت وقوع، از جنبه توالی روزهای با دمای بالای 50 درجه، در 10 سال گذشته رکوردار خواهد بود.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دمای هوا در تهران به 37 درجه می رسد/ 6 روز با دمای بالای 50 درجه در انتظار مردم خوزستان +فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دمای هوا در تهران به 37 درجه می رسد/ 6 روز با دمای بالای 50 درجه در انتظار مردم خوزستان +فیلم"، کلیک کنید.