دبیرکل سازمان ملل خواستار حمایت از آنروا شد

دبیرکل سازمان ملل امروز دوشنبه از همه کشورها خواست به طور موثر از آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) که شریان حیاتی برای آوارگان فلسطینی در منطقه است، حمایت کنند.

به گزارش آسیاننت، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل از «کاترین کولونا»، رییس کمیته بازنگری مستقل آنروا که گزارش نهایی خود را روز شنبه به عنوان رییس این کمیته به گوترش ارایه کرد، تشکر و قدردانی کرد.

کمیته بازنگری مستقل آنروا این گزارش خود را تحت عنوان «بررسی مستقل مکانیسم ها و رویه ها برای اطمینان از پایبندی آنروا به اصل بی طرفی بشردوستانه» منتشر کرده است .

کولونا قرار است بعدازظهر امروز در مقر سازمان ملل در نیویورک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرده و نتایج گزارش خود را اعلام کند.

به نقل از سایت خبری العربیه، گوترش و «فیلیپ لازارینی»، کمیسر کل آنروا، موافقت کردند که این آژانس- با حمایت دبیرکل – یک برنامه عملیاتی برای اجرای توصیه های مندرج در گزارش نهایی تهیه کند.

دبیرکل سازمان ملل از همه طرف ها خواست از آنروا که شریان حیاتی برای آوارگان فلسطینی در منطقه است، حمایت موثری داشته باشند.

وی گفت روی همکاری حامیان مالی آنروا، کشورهای میزبان و کارکنان آژانس برای همکاری کامل در اجرای توصیه ها حساب می کند.

در همین حال، مشاور رسانه ای آنروا اعلام کرد این آژانس تلاش های زیادی در مناطق مختلف برای اطمینان از بی طرفی کارکنان آژانس انجام داده است و آنروا  متعهدترین سازمان بین المللی به قوانین سازمان ملل است.

وی ابراز امیدواری کرد که گروه بازنگری مستقل آنروا واقعیت را همانطور که هست روشن کند و ادعای رژیم صهیونیستی را رد کند.

مشاور رسانه ای آنروا گفت بسیاری از کشورهای بزرگ و سایر کشورها حمایت مالی از آنروا را تعلیق کرده اند و تنها برخی کشورها کمک های خود را افزایش داده اند. ایالات متحده و انگلیس دو کشور مهمی هستند که هنوز کمک های خود را متوقف کرده اند.

وی تاکید کرد اگر آنروا بودجه لازم را به دست نیاورد در ماه ژوییه با بحران مالی مواجه خواهد شد.

همچنین کمیته بازنگری مستقل آنروا اعلام کرد با وجودی که آنروا به طور مرتب اسامی کارکنان خود را برای بررسی در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می دهد، اما این رژیم صهیونیستی هنوز مدرکی در خصوص ادعای خود درباره ارتباط کارمندان آنروا با حماس یا جهاد ارایه نکرده است.

رژیم صهیونیستی مدعی است کارکنان آنروا در حمله مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر علیه رژیم صهیونیستی دست داشته اند.

انتهای پیام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دبیرکل سازمان ملل خواستار حمایت از آنروا شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دبیرکل سازمان ملل خواستار حمایت از آنروا شد"، کلیک کنید.