دام زنده گران شد/ قیمت جدید دام زنده را ببینید

دام زنده

به گزارش خبرگزاری آسیاننت، افشین صدر دادرس، مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک درباره قیمت دام سبک زنده گفت: در حال حاضر هر کیلو گرم دام سبک زنده 300 هزار تومان است.

این در حالی است که ابتدای خرداد این مبلغ بین 260 تا 270 هزار تومان بود.

آنلاین در گزارشی نوشت: صدردادرس درباره علت افزایش قیمت دام سبک اظهار کرد: امسال سال خوبی به لحاظ بارندگی بوده و مراتع سرسبز هستند. اگر سال های قبل به دلیل خشکسالی دامداران از اردیبهشت مبادرت به عرضه بره های کم وزن خود به بازار می کردند و معمولاً لاشه ها حدود 10 کیلو گرم وزن داشتند در حال حاضر با شرایط مناسب بره های متولد اسفند 4 ماهه بوده و هنوز از شیر گرفته نشده اند. در مراتع نگهداری می شوند تا به وزن مناسب برسند و سپس عرضه می شوند.

وی توضیح داد: این وقفه زمانی از اردیبهشت تا خرداد و کاهش عرضه، قیمت ها را تا حدودی افزایش داد اما با عرضه بیشتر نرخ دوباره پایین می آید.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک در پایان با بیان اینکه با افزایش وزن بره ها مساله کمبود جمعیت دامی در حال جبران شدن است، گفت: وزن لاشه ها سال گذشته بین 14 تا 15 کیلو گرم بود و امسال بین 18 تا 20 کیلو گرم است؛ حتی پیش بینی می شود به حدود 26 کیلو گرم هم برسد.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دام زنده گران شد/ قیمت جدید دام زنده را ببینید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دام زنده گران شد/ قیمت جدید دام زنده را ببینید"، کلیک کنید.