حماس: موضع بلینکن مانعی واقعی در مقابل رسیدن به آتش بس است

حماس

به گزارش آسیاننت از آسیاننت، یکی از مسیولان جنبش حماس گفت که اظهارات «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در مورد آتش بس جانبداری از رژیم صهیونیستی است.

وی در گفت وگو با رویترز خاطرنشان کرد: موضع بلینکن مانعی واقعی در مقابل رسیدن به توافق آتش بس است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا امروز-دوشنبه- در اظهاراتی گفت: تحقق آتش بس زمینه توقف پایدار جنگ در نوار غزه را فراهم خواهد کرد.

وی مدعی شد: حماس تنها مانع پیش روی توافق آتش بس است.

وزیر خارجه آمریکا خطاب به سران منطقه گفت: اگر خواهان توقف جنگ در غزه هستید به حماس فشار بیاورید تا توافق آتش بس را بپذیرد. دریافت پاسخ مثبت از حماس برای توقف جنگ امری بسیار ضروری است.

بلینکن خاطرنشان کرد: چه توافق حاصل شود چه نشود برای وارد کردن کمک های بیشتر به غزه تلاش خواهیم کرد. ما به تلاش های خود برای ایجاد آتش بس و آزادی اسرا ادامه خواهیم داد. بهترین راه برای بازگرداندن اسرا از جمله آمریکایی ها پذیرش آتش بس است. اسراییل با پیشنهاد بایدن موافقت کرده است اما حماس هنوز پاسخی نداده است. ما 10 روز است که منتظر پاسخ حماس به پیشنهاد بایدن درمورد غزه هستیم.

وی در بخش دیگری از اظهارات گفت: برنامه ریزی برای روز بعد از جنگ امری مهم است. مصر و آمریکا بر لزوم موافقت حماس با پیشنهاد بایدن توافق نظر دارند. اغلب اسراییلی ها و فلسطینی ها خواهان صلح هستند. اسراییلی ها نباید در غزه باقی بمانند. در صورتی که برنامه ای برای بعد از جنگ وجود نداشته باشد بار دیگر حماس روی کار خواهد آمد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: موضع بلینکن مانعی واقعی در مقابل رسیدن به آتش بس است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: موضع بلینکن مانعی واقعی در مقابل رسیدن به آتش بس است"، کلیک کنید.