توضیه حجت‌الاسلام شهریاری به رئیس جمهور آینده

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه شهید رئیسی مرد میدان و جهاد بود، گفت: هر که به جای شهید رئیسی بیاید باید مانند او مطیع امر ولایت باشد.

به گزارش آسیاننت، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در دومین وبینار “شهید رئیسی؛ منادی وحدت، مرد مقاومت” که امروز (سه‌شنبه) برگزار شد، با اشاره به حضور گسترده مردم در تشییع پیکر شهید رئیسی، تصریح کرد: این تشییع جز در رابطه با امام راحل(ره) و شهید قاسم سلیمانی در طول دوران جمهوری اسلامی ایران بی‌سابقه بوده است.

شهریاری در ادامه سخنان خود، شهید رئیسی را مرد میدان و جهاد خواند که استراحت و راحتی را نمی‌شناخت.

وی ادامه داد: شهید رئیسی، یک فرد دیپلمات و مرد مذاکرات میان همسایگان برای دستیابی به امت واحده بود. او همواره در همه عرصه‌ها از مقاومت حمایت کرد.

دبیرکل مجمع تقریب با اشاره به سابقه ۱۱ ساله آشنایی خود با شهید رئیسی در قوه قضائیه، اظهار داشت: هر زمانی که من با وی هم‌کلام می‌شدم، او را فردی سلیم‌القلب می‌شناختم.

وی از مردمی بودن به عنوان دیگر صفات شهید رئیسی نام برد و گفت: او در شهرها و مناطق مختلف حاضر می‌شد با مردم سخن می‌گفت و به حرف‌های آنها گوش می‌داد و همیشه بیش از آنکه سخن بگوید، شنونده بود.

شهریاری خاطرنشان کرد: مردم، شهید رئیسی را برای همین ویژگی‌ها دوست داشتند به همین دلیل حماسه تشییع پیکر او رقم خورد. خداوند به هر که بخواهد عزت می‌دهد و هرکه را بخواهد ذلیل می‌گرداند و خواست که به رئیسی عزت دهد و مردم زیادی به تشییع پیکر او بیایند.

وی تاکیدکرد که شهید رئیسی یک روحانی و ملبس به لباس پیامبر(ص) بود و یک ثروت اجتماعی به شمار می‌رفت همانطور که از نظر امنیت داخلی و بین‌المللی نیز یک ثروت بود.

دبیرکل مجمع تقریب با اشاره به ولایت‌پذیری شهید رئیسی و اطاعت او از ولایت فقیه گفت: هر که به جای شهید رئیسی بیاید باید مانند او مطیع امر ولایت باشد.

وی در پایان سخنان خود به تاثیر شهید رئیسی در صحنه بین‌الملل و حمایت از مقاومت در غزه، لبنان، سوریه و یمن اشاره و تاکیدکرد: او هیچ تفاوتی میان مقاومت در کشورهای مختلف قائل نبود.

انتهای پیام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیه حجت‌الاسلام شهریاری به رئیس جمهور آینده" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیه حجت‌الاسلام شهریاری به رئیس جمهور آینده"، کلیک کنید.