تعطیلی روز شنبه در راستای تحقق جهش تولید است

تعطیلی روز شنبه

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی اتاق ایران ،از زمانی که ساماندهی روزهای تعطیل هفته در دستورکار دولت و مجلس قرار گرفته است، فعالان اقتصادی با تمرکز بر ضرورت کاهش روزهایی که ایران به دلیل تعطیلی با سایر کشورها ارتباط ندارد، خواستار انتخاب روزهای جمعه و شنبه به عنوان روزهای تعطیل هفته هستند.

در این رابطه کارزار مطالبه گری برای تعطیل کردن شنبه به جای پنجشنبه شکل گرفت و جمع زیادی از فعالان اقتصادی با امضای آن، اعلام کردند که اقتصاد ایران به تقویت دیپلماسی اقتصادی نیاز دارد و با توجه به ضرورت بسترسازی برای ایجاد جهش در تولید، باید زمینه را برای تقویت سطح روابط با کشورهای هدف صادراتی فراهم کرد.

در این بین شهرام زارع، رییس اتاق شهرکرد، تصریح کرد: بالغ بر 16 سال است که رهبری عناوین سال را با تمرکز بر تولید انتخاب می کنند. این موضوع نشان می دهد که بهبود وضعیت اقتصادی کشور جزو اولویت های نظام است. برای این منظور، همه قوا باید در مسیر تقویت اقتصاد گام بردارند.

به اعتقاد او یکی از لازمه های تحقق عنوانی که برای سال 1403 انتخاب شده است، تمرکز بر افزایش سطح مناسبات ایران با کشورهای هدف صادراتی است. این فعال اقتصادی معتقد است چنانچه قرار باشد جهشی در تولید رخ دهد و شاهد مشارکت مردم و بخش خصوصی در این رابطه باشیم باید زمینه را برای تقویت دیپلماسی اقتصادی مهیا کنیم که یکی از ابزار این هدف، کاهش روزهایی که است که به دلیل تعطیلی هفتگی با سایر کشورها در ارتباط نیستیم.

رییس اتاق شهرکرد تاکید کرد: امروز کلیه فعالان اقتصادی، بازرگانان، صنعت گران و تولیدکنندگان با رویکرد اقتصادی، انتظار دارند که در سال جهش تولید با مشارکت مردم شاهد رویکرد متفاوت دولت و مجلس باشیم و زمینه برای گسترش سطح روابط ایران با کشورهای هدف صادراتی مهیا شود.

زارع خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهم این است که تعطیلی هر هفته خود را به گونه ای انتخاب کنیم که میزان قطعی ارتباط خود را با دنیا کاهش دهیم. امروز در ارتباط با کشورهای حاشیه خلیج فارس هم که مسلمان هستند، همین قطعی ارتباط وجود دارد.

او تصریح کرد: باید بتوانیم با اتکا بر عنوان سال و تحقق اهداف تعیین شده، بسترسازی کنیم. چه خوب است که نمایندگان مجلس در همین ابتدای سال نشان دهند به دنبال بسترسازی برای جهش تولید هستند و با تعیین روز شنبه به عنوان دومین روز تعطیلی علاوه بر جمعه، این امکان را فراهم کنند تا قطعی ارتباط اقتصاد ایران با دنیا به جای 4 روز، 3 روز باشد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعطیلی روز شنبه در راستای تحقق جهش تولید است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعطیلی روز شنبه در راستای تحقق جهش تولید است"، کلیک کنید.