بلومبرگ: کنفرانس صلح سوییس در مورد جنگ اوکراین با خطر شکست مواجه است

جنگ اوکراین

به گزارش آسیاننت بلومبرگ افزود: غیبت چین از این نشست دو روزه و حضور دیپلمات هایی با پست های کمتر کلیدی، تلاش ها برای جلب حمایت “جنوب جهانی” را تحت الشعاع قرار داده است.

به نقل از آسیاننت با این حال رییس جمهوری اوکراین مدعی است که این گردهمایی آغازگر روندی برای فشار بر روسیه جهت پایان دادن به جنگ و دستیابی به صلح خواهد بود.

زلنسکی بعد از تقلا در اجلاس گروه 7 در ایتالیا برای جلب حمایت بیشتر از کشورش، تلاش هایش را به سمت متحدان احتمالی اش در خارج از غرب معطوف کرد.

روسیه به عنوان یکی از طرف های اصلی مذاکرات صلح به این اجلاس دعوت نشده است، اما 92 کشور هیات های خود را به این کنفرانس اعزام کرده اند هر چند که فهرست شرکت کنندگان نشان می دهد که تلاش ها برای به حداکثر رساندن حمایت رهبران جهان دشوار است.

چین تاکید کرده که نشستی که در آن روسیه دعوت نشده، کارامد نیست و هیچ هیاتی را به این کنفرانس اعزام نخواهد کرد. در بین کشورهای بریکس، هند وزیر خارجه و آفریقای جنوبی یک مقام در سطح پایین تر را اعزام کرد. لولا دا سیلوا رییس جمهوری برزیل نیز که خود روز پنجشنبه برای شرکت در نشست سازمان بین المللی کار به سوییس سفر کرده بود، فقط یک ناظر را به کنفرانس صلح سوییس اعزام کرد.

در ادامه این گزارش بلومبرگ آمده است: تلاش برای گسترش حمایت از اوکراین خطر کاهش تلاشهای جنگی زلنسکی را در بر دارد به ویژه که اکنون با توجه به تهی شدن مهمات و نیروی انسانی کی یف در سال جاری، درگیری ها از طرف روسیه شدت گرفته است.

ویولا آمهرد رییس جمهوری سوییس این اجلاس را آغاز چارچوبی دیپلماتیک توصیف کرده که به زعم وی در نهایت درباره «چگونگی و شرایطی که روسیه می توان در آینده در آن شرکت کند» تصمیم گیری خواهد شد.

وی گفت: فعلا هیات های شرکت کننده تلاش می کنند به توافقی درباره مجموعه ای از اهداف در زمینه امنیت هسته ای و غذایی و بازگشت کودکان اوکراینی ربوده شده مذاکره کنند.

چین و برزیل نیز پیشنهادهای خود را برای پایان دادن به جنگ اوکراین ارایه داده اند. وانگ یی وزیر خارجه چین گفته است که حدود 26 کشور «درک مشترک» را که شالوده طرح صلح این کشور را تشکیل می دهد امضا کرده و یا به دنبال امضای آن هستند.

سوییس در روزهای 15 و 16 ژوین (27-26 خرداد) میزبان کنفرانسی درباره اوکراین در شهر تفریحی بورگنستاک بوده است. برن بیش از 160 هیات از جمله کشورهای گروه 20، گروه 7 و بریکس را دعوت کرده است. با این حال، برگزارکنندگان پیش از این نشست اعلام کردند که هیات ها از سوی همه کشورها اعزام نشده اند.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه اخیرا شرایط کشورش برای صلح با اوکراین را اعلام کرد و گفت: «برخلاف ادعای غربی ها، روسیه این جنگ را به عنوان بخشی از یک عملیات نظامی ویژه آغاز نکرده، بلکه این رژیم کی یف است که خصومت ها را آغاز کرده و ادامه می دهد».

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلومبرگ: کنفرانس صلح سوییس در مورد جنگ اوکراین با خطر شکست مواجه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلومبرگ: کنفرانس صلح سوییس در مورد جنگ اوکراین با خطر شکست مواجه است"، کلیک کنید.