با خروج ارز از طریق فعالیت های غیرقانونی تبلیغاتی برخورد می شود

تبلیغات

مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به سیاست های کلان اقتصادی دولت در راستای حفظ سرمایه های ملی و مقابله با خروج ارز از کشور، بر لزوم انجام فعالیت های تبلیغاتی از طریق کسب مجوزهای لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پرهیز از تبادلات مالی با فعالان تبلیغاتی خارج از کشور تاکید کرد.

به گزارش آسیاننت، عباس محمدیان افزود: همراستا با سیاست های حکمرانی در زمینه حفظ و نگهداشت سرمایه های ملی و لزوم مقابله با پدیده خروج ارز و سرمایه از کشور از طریق تبادلات مالی غیررسمی، دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی فرایندهای نظارتی خود را بر فعالیت های تبلیغاتی شرکت ها و موسسات داخلی در عرصه خارج از کشور، تشدید و تقویت می کند.

وی با اشاره به اینکه اغلب کالا، محصولات و خدمات داخلی برای عرضه و مصرف در کشور، نیازمند معرفی و تبلیغ از طریق رسانه ها و فعالان تبلیغاتی خارج از کشور نیستند، اظهار داشت: بر اساس ماده 3 آیین نامه تاسیس و نظارت بر کانون های آگهی و تبلیغاتی و سایر قوانین و مقررات، تمامی فعالیت های تبلیغاتی باید از مسیرهای قانونی و نظارت پذیر انجام شود و فعالان تبلیغاتی نیز بر اساس موازین قانونی برای فعالیت در این زمینه، موظف اند از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پروانه فعالیت کانون آگهی و تبلیغاتی اخذ کنند.

مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ارایه تبلیغات به رسانه ها و فعالان رسانه ای خارج از کشور به دلیل اینکه موجب خروج ارز از کشور شده و حتی به تامین مالی انسان رسانه های غیر همسو و گاه حتی معارض با منافع ملی منجر می شود. امری مغایر مصالح ملی است و در تمام کشورها در این رابطه حساسیت ویژه ای وجود دارد.

طبق اعلام وزارت ارشاد، محمدیان با اشاره به برخی از چهره های معروف رسانه ای خارج نشین اظهار داشت: متاسفانه هر چند برخی از چهره های معروف فضای مجازی در بزنگاه های سیاسی و امنیتی علیه منافع ملی اقدام کرده و می کنند باز هم شاهدیم که برخی از شرکت ها و موسسات از طریق ارایه آگهی به این دست افراد به تامین مالی آن ها و به تبع آن خروج ارز از کشور مبادرت می کنند که طبیعتاً اقدام ان ها از نگاه قانون پنهان نمانده و اقدامات مقتضی قانونی در رابطه با تخلفات آن ها در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه گفت: این شرایط و رعایت قوانین و مقررات تبلیغاتی در برخی مراودات و فعالیت های تبلیغاتی موسسات، شرکت ها و صاحبان کالا و خدمات داخلی رعایت نشده است که با توجه به اصول و سیاست های اقتصادی دولت، وارد عرصه مقابله با این جریان غیرقانونی شده ایم و با شدت و جدیت با متخلفانی که موجب انتقال مرجعیت تبلیغات داخلی به رسانه های و بسترهای خارج از کشور شوند، مقابله خواهیم کرد.

محمدیان در پایان از تمامی صاحبان کسب و کار در کشور خواست برای انجام فعالیت های تبلیغاتی خود از طریق موسسات تبلیغاتی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام کنند و از هرگونه مراودات مالی با کنشگران و فعالان تبلیغاتی خارج از کشور خصوصاً افراد غیر همسو با منافع ملی پرهیز کنند.

انتهای پیام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با خروج ارز از طریق فعالیت های غیرقانونی تبلیغاتی برخورد می شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با خروج ارز از طریق فعالیت های غیرقانونی تبلیغاتی برخورد می شود"، کلیک کنید.