باقری: سرنوشت مشترک ما ایجاب می کند برای توسعه روابط دو کشور در آینده برنامه ریزی کنیم

در دیدار با وزیر امور خارجه پاکستان؛

باقری: سرنوشت مشترک ما ایجاب می کند برای توسعه روابط دو کشور در آینده برنامه ریزی کنیم

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه نشست فوق العاده شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه (دی-هشت) با محمد اسحق دار وزیر امور خارجه پاکستان در خصوص وضعیت غزه دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا،  علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در ادامه دیدار ها و رایزنی های خود در شهر استانبول و در حاشیه نشست فوق العاده وزرای امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه (دی هشت)، با محمد اسحاق دار وزیر امور خارجه پاکستان در خصوص روند رو به رشد روابط تهران و اسلام آباد و برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه به خصوص مساله فلسطین گفتگو و تبادل نظر کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه در این دیدار از ابراز محبت صمیمانه دولت و مردم پاکستان در مقطع دشوار بعد از شهادت رییس جمهور و وزیر خارجه شهید قدردانی کرد و سفر نخست وزیر و وزیر خارجه و دیگر مقامات عالی پاکستان به تهران برای شرکت در مراسم ادای احترام به شهدای خدمت را برای دولت و مردم ایران ارزشمند و تسلی بخش توصیف نمود.

باقری سفر تاریخی شهید رییسی به پاکستان و میزبانی و استقبال گرم و بسیار گسترده دولت و مردم پاکستان را نشان دهنده روابط عمیق و دوستانه بین دو کشور و ملت و نگاه ویژه دولت پاکستان به روابط و چشم انداز روشن  روابط دو کشور همسایه و مسلمان توصیف کرد.

وی افزود: روابط دو کشور نه تنها ریشه در تاریخ مشترک دارد، بلکه سرنوشت مشترک ما ایجاب می کند برای تقویت و توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور در آینده برنامه ریزی کنیم و با حکمت و دوراندیشی تلاش دشمنان دو ملت را برای ایجاد اختلاف و شکاف بین دو کشور ناکام گذاریم.

محمد اسحق دار وزیر امور پاکستان نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره رییس جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان، به عمق تاثر و تاسف و ابراز عواطف دولت و مردم پاکستان در ابراز همدردی با دولت و مردم ایران اشاره کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین با اشاره به سفر مهم شهید رییسی رییس جمهور فقید به پاکستان، بر اراده جدی مقامات کشورش برای پیگیری توافقات صورت گرفته در این سفر تاریخی تاکید کرد.

محمد اسحق دار وعلی باقری همچنین در این دیدار بر استمرار دیدار ها و رایزنی های نزدیک بین طرفین برای پیگیری موضوعات مرتبط با توسعه روابط دوجانبه، همچنین مشورت در عرصه های منطقه ای و بین المللی برای حمایت و دفاع از حقوق مردم فلسطین در مجامع جهانی تاکید کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری: سرنوشت مشترک ما ایجاب می کند برای توسعه روابط دو کشور در آینده برنامه ریزی کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری: سرنوشت مشترک ما ایجاب می کند برای توسعه روابط دو کشور در آینده برنامه ریزی کنیم"، کلیک کنید.