ایران بزرگ‌ترین تهدید برای آینده دنیاست

آفتاب‌‌نیوز :

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه در دیدار با لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا از ایران به عنوان «بزرگترین تهدید برای آینده جهان» و منطقه یاد کرد. 

طبق گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص گالانت گفت: «بزرگترین تهدید برای آینده دنیا و آینده منطقه ما ایران است و وقت رو به اتمام است.»

او در ادامه گفت: «الان وقت محقق کردن تعهد دولت‌های آمریکا طی سال‌های گذشته است که قول می‌دادند از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کنند.»

کشور‌های غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعا‌ها را رد کرده است.

ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بار‌ها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند، اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

ایران علاوه بر این در سال ۲۰۱۵ به توافقی با کشور‌های موسوم به گروه ۱+۵ برای حل و فصل تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای خود دست پیدا کرد. علی‌رغم اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران به تمامی تعهداتش، دولت آمریکا در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیا است و با حمایت‌های آمریکا برنامه تسلیحات هسته‌ای خودش را از نظارت‌های بین‌المللی دور نگاه داشته است.

وزیر جنگ اسرائیل در بخش دیگری از اظهاراتش به مسئله تنش‌ها با حزب‌الله پرداخت و گفت: «داریم با هم (با آمریکا) برای رسیدن به توافق کار می‌کنیم، اما باید درباره آمادگی برای هر سناریوی احتمالی هم بحث کنیم.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایران بزرگ‌ترین تهدید برای آینده دنیاست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایران بزرگ‌ترین تهدید برای آینده دنیاست"، کلیک کنید.