اولین جلسه کمیته مدیریت مصرف برق توزیع برق استان سمنان برگزار شد

استان سمنان

به گزارش خبرگزاری آسیاننت استان سمنان ،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با تاکید بر انجام اقدامات هوشمندسازی و کنترل پذیری مشترکین برای مدیریت پیک سایی سال 1402 افزود: در سال گذشته این اقدامات در تمامی تعرفه ها علی الخصوص در بخش کشاورزی کمک شایانی به مدیریت پیک بار و جبران ناترازی موجود داشته است.

وی بیان داشت: با توجه به سهم تعیین شده برای مدیریت بار در ایام گرم سال و روند رشد مصرف برق در 10 سال گذشته به طور متوسط 4.6 درصد بوده است پیش بینی می گردد تابستان پیش رو عدد ناترازی به مقدار حدود 17 هزار مگاوات رسیده و این موضوع اهمیت اقدامات مدیریت مصرف برق و هوشمندسازی را دوچندان می نماید.

سید محمد حسینی نژاد با بیان اینکه سال جاری نیز به مانند سال گذشته بحث اعمال خاموشی به مشترکین صنعتی و کشاورزی مطرح نیست افزود: مشترکین می توانند با برنامه ریزی مناسب، بخشی از مصارف خود را از ساعت اوج مصرف به دیگر ساعات و ترجیحاً به روزهای تعطیل و یا بازه شبانه روزهای عادی منتقل نمایند و عملاً با جابه جایی زمان از حداکثر ظرفیت تولید خود استفاده نمایند.

در ادامه این نشست معاون فروش و خدمات مشترکین با ارایه گزارش از وضعیت اقدامات در حوزه کاهش پیک و مدیریت مصرف برق در سال گذشته افزود: به منظور عبور از پیک بار سال جاری برنامه تکلیفی در بخش های مختلف ابلاغ شده است که امیدواریم با همکاری بخش صنعت، کشاورزی، اداری و تجاری امسال نیز به مانند سال های گذشته تعامل موثری در تامین برق مطمین و پایدار را داشته باشیم.

مهدی پاک طینت افزود: طرح های مدیریت بار محتمل است در سال جاری از ابتدای خرداد ماه آغاز و تا پایان شهریور ادامه داشته باشد.

وی با عنوان اینکه چاه های کشاورزی که دارای مصارف جانبی بوده اند به طور کامل در استان شناسایی شده اند افزود: در این بخش بر آن شده ایم با توجه به اقلیم گرم و خشک در برخی از نقاط استان با همکاری و هماهنگی نمایندگان کشاورزان برنامه مدیریت بار را اعمال کنیم که حداقل آسیب به کِشت صورت پذیرد.

پاک طینت افزود: با عنایت به وجود بیش از یک هزار و 450 ساختمان اداری در استان، امسال بر آن شده ایم تا برای ادارات و سازمان های خصوصی و دولتی به بخشنامه ابلاغی عمل نموده و به جِد نظارت ویژه بر رعایت نکات گفته شده در قانون باشیم.

وی تاکید کرد: بنابر بخشنامه مصوب کلیه دستگاه های اجرایی، دولتی، خصوصی و بانک ها در ساعت اداری به میزان 30 درصد و در ساعات غیر اداری به مقدار 60% بازخورد را به نسبت مصرف بار پایه در سال 1400 کاهش داده و همچنین به جهت کمک به کاهش پیک بار روز از ظرفیت دیزل ژنراتورهای مستقر ادارات در ساعات 11 تا 13 اقدام نمایند.

گفتنی است: در این نشست دبیر کمیته کاهش پیک و مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان و رییس گروه نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری گزارشات جامع و کاملی را از نحوه انجام پیک سایی و هوشمندسازی در سال گذشته را ارایه نمودند و از همدلی و تعامل تمامی واحدهای سطح شرکت و مدیریت های اجرایی به جهت کمک به امر کاهش پیک تقدیر و تشکر نمودند.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین جلسه کمیته مدیریت مصرف برق توزیع برق استان سمنان برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین جلسه کمیته مدیریت مصرف برق توزیع برق استان سمنان برگزار شد"، کلیک کنید.