استفاده از رنگ صنعتی فلزاتی مثل سرب، ارسنیک و جیوه در تولید رژلب های غیرمجاز

آل بویه مطرح کرد؛

استفاده از رنگ صنعتی فلزاتی مثل سرب، ارسنیک و جیوه در تولید رژلب های غیرمجاز

مدیرکل امور فراورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: در تولید محصولات غیرمجاز آرایشی از مواد اولیه با گرید صنعتی استفاده می شود که برای سلامتی به شدت خطرناک است.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمود آل بویه با بیان اینکه تولید محصولات غیرمجاز در شرایط نامناسب صورت می گیرد؛ گفت: مواد اولیه تولید مورد ارزیابی قرار نگرفته و برای پایین آمدن هزینه تولید از مواد صنعتی استفاده می شود که دارای فلزات سنگین هستند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در ترکیب رژلب های غیرمجاز به دلیل استفاده از رنگ صنعتی فلزاتی مثل سرب، ارسنیک و جیوه وجود دارد و با توجه به اینکه این مواد به مرور بلعیده می شود، استفاده آنها در طولانی مدت می تواند عوارض جدی برای مصرف کنندگان داشته باشد.

مدیرکل امور فراورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: همچنین تولید محصولات چشم در شرایط نامناسب با ایجاد آلودگی میکروبی همراه بوده و ممکن است باعث عفونت چشم در مصرف کنندگان شود.

وی با تاکید بر اینکه مصرف کنندگان باید هنگام خرید به مجوزهای بهداشتی محصول دقت کنند، گفت: استعلام سلامت محصولات وارداتی از روی برچسب اصالت و بررسی شماره پروانه بهداشتی محصولات تولید داخل از سایت سازمان غذا و دارو راه های اطمینان از سلامت محصولات آرایشی و بهداشتی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استفاده از رنگ صنعتی فلزاتی مثل سرب، ارسنیک و جیوه در تولید رژلب های غیرمجاز" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استفاده از رنگ صنعتی فلزاتی مثل سرب، ارسنیک و جیوه در تولید رژلب های غیرمجاز"، کلیک کنید.