ارایه خدمات کانون پرورش فکری در 1043 پایگاه تابستانه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

اخبار ایران

به گزارش خبرگزاری آنلاین، «جشن افتتاح فعالیت های تابستانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» در مرکز 30 کانون پرورش فکری با حضور رضا مرادصحرایی وزیر آموزش و پرورش و حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

صحرایی در آیین افتتاحیه فعالیت های تابستانی کانون پرورش فکری گفت: هویت ایرانی و اسلامی به عنوان محور تمامی فعالیت های کانون است . سند تحول می گوید باید جهانی اندیش باشیم و فرهنگ های دیگر را بشناسیم اما مبتنی بر هویت دینی و ملی خودمان کار کنیم. در سند تحول بنیادین یکی از مفاهیم، موقعیت های یادگیری است. علاوه بر مدرسه، بیرون مدرسه نیز این موقعیت ها برقرار است. در آموزش و پرورش علاوه بر فعالیت های رسمی در جهت موقعیت یادگیری، فعالیت های غیر رسمی کانون در اجرای این موقعیت های یادگیری مفید فایده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پرورش قوه تفکر و تعقل یکی از مهم ترین اهداف در فعالیت های کانون است؛ گفت: دومین مطلب هویت ایرانی و اسلامی به عنوان محور تمامی فعالیت های کانون است . ما در سند تحول باید جهانی اندیش باشیم و فرهنگ های دیگر را بشناسیم اما مبتنی بر هویت دینی و ملی خودمان کار کنیم. نکته سوم این است که فرزندانمان باید اهل استدلال بار بیایند و این را باید از کودکی بیاموزند. مسیله چهارم قوه خلاقیت و حل مسیله است.

صحرایی گفت: سن کودکی سن بسیار مهمی است و دولت ها و مردم سعی می کنند به این بازه سنی اهمیت ویژه ای بدهند. لذا خانواده ها هر چه در کودکی برای فرزندانشان تلاش کنند، آرامش بیشتری در بزرگسالی خواهند داشت.

وی در ادامه گفت: 1043 پایگاه تابستانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سطح کشور خدمات دهی می کنند.

گفتنی است گلستان خوانی دانش آموزان، پخش سرود نوجوانان، اجرای ادبی عضو باشگاه قاف از دیگر برنامه های این افتتاح بود. همچنین در ادامه وزیر آموزش و پرورش کلاس های این مرکز بازدید کرد و به گپ و گفت با اعضای کانون پرداخت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارایه خدمات کانون پرورش فکری در 1043 پایگاه تابستانه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارایه خدمات کانون پرورش فکری در 1043 پایگاه تابستانه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.