ادعای بلومبرگ: هوش مصنوعی آیفون روی رقبا را کم می کند!

به گزارش خبرگزاری آسیاننت، اپل در بازار هوش مصنوعی از تمام رقبای خود عقب مانده است، و درحالی که سامسونگ و گوگل در دستگاه های خود از قابلیت های مختلفی استفاده کرده اند، کوپرتینویی ها هنوز هیچ قابلیت هوش مصنوعی قابل توجهی را برای گوشی های آیفون خود ارایه نکرده اند. بااین حال، به نظر می رسد کوپرتینویی ها نیز سخت مشغول توسعه فناوری منحصربه فرد خود هستند و «مارک گرمن» از بلومبرگ در گزارش جدیدی گفته که اپل در حال توسعه مدل زبانی بزرگ (LLM) خود است که کاملاً روی خود دستگاه اجرا می شود و با این شرایط از نظر سرعت و حریم خصوصی نسبت به رقبای خود برتری خواهد داشت.

براساس گزارش مجله آسیاننت، گرمن در شماره جدید خبرنامه «Power On» خود توضیح می دهد که LLM اپل زیربنای ویژگی های هوش مصنوعی آینده آن است. همچنین به گفته او، «تمام شواهد» نشان می دهند که این فناوری کاملاً روی دستگاه اجرا خواهد شد و مانند اکثر سرویس های هوش مصنوعی موجود به پردازش های ابری متکی نیست.

ادعای بلومبرگ: هوش مصنوعی آیفون روی رقبا را کم می کند!

مزایا و معایب پردازش هوش مصنوعی اپل روی آیفون

البته با توجه به این موضوع که مدل زبانی بزرگ اپل روی دستگاه اجرا خواهد شد، ابزارهای هوش مصنوعی غول فناوری ممکن است در موارد خاصی نسبت به رقبای خود توانایی کمتری داشته باشند. اما گرمن توضیح می دهد که غول سازنده آیفون می تواند با دریافت مجوز فناوری های گوگل و سایر ارایه دهندگان خدمات هوش مصنوعی این چالش را برطرف کند.

ماه گذشته، خبرنگار بلومبرگ در گزارش دیگری گفته بود که اپل درحال مذاکره با گوگل است تا هوش مصنوعی جمینای را با سیستم عامل iOS 18 به کاربران آیفون ارایه کند.

البته پردازش روی دستگاه مزایایی ازجمله زمان پاسخگویی سریع تر و حفظ حریم خصوصی را در مقایسه با رویکردهای مبتنی بر فضای ابری به همراه دارد. اواخر ماه گذشته هم گرمن در گزارشی تاکید کرده بود که اولین مجموعه از قابلیت های جدید هوش مصنوعی اپل که در iOS 18 عرضه خواهد شد، به هیچ وجه به پردازش روی سرورهای ابری متکی نخواهند بود.

انتظار می رود تا اپل در کنفرانس توسعه دهندگان WWDC خود که از تاریخ 21 تا 25 خردادماه برگزار خواهد شد، به عنوان بخشی از برنامه هایش برای سیستم عامل iOS 18، توضیحات بیشتری درباره استراتژی خود در زمینه هوش مصنوعی ارایه کند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای بلومبرگ: هوش مصنوعی آیفون روی رقبا را کم می کند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای بلومبرگ: هوش مصنوعی آیفون روی رقبا را کم می کند!"، کلیک کنید.