ابلاغ آخرین مصوبات فضایی دولت سیزدهم

توسط سرپرست ریاست جمهوری انجام شد؛

ابلاغ آخرین مصوبات فضایی دولت سیزدهم

مصوبات ششمین جلسه شورای عالی فضایی به عنوان آخرین جلسه این شورا در دولت سیزدهم از سوی سرپرست ریاست جمهوری ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد مخبر آخرین مصوبات جلسه شورای عالی فضایی را در نامه‌ای به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد. در ششمین جلسه شورای عالی فضایی که اواخر ماه گذشته برگزار شد مواردی به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در (۳) بند به تصویب رسید.

بر اساس این مصوبات سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن پیش بینی منابع مورد نیاز در لایحه بودجه سال ۱۴۰۴ کل کشور مکلف است در سال ۱۴۰۳ با رعایت سازوکار تخصیص مقرر در ماده (۳) قانون برنامه و بودجه و متناسب با تحقق منابع درآمدی و مصوبات کمیته تخصیص اعتبار نسبت به تخصیص منابع پیش بینی شده در تمامی ردیف‌های اعتباری مرتبط با حوزه فضایی در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ حداقل ماهیانه به میزان یک دوازدهم اقدام نماید.

پیرو پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شماره /۱۷۳۹/۱/ م / خ مورخ ۱۴۰۳.۱.۲۸ در خصوص (اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار معادل حداقل بیست همت) از محل منابع صندوق توسعه ملی مقرر شد اثرات عدم تحقق منابع به استحضار رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) برسد تا در صورت اجازه ایشان در سال جاری با مدیریت یکپارچه دبیرخانه شورای عالی فضایی در راستای تحقق برنامه‌های فعالان این حوزه به هزینه گرفته شود.

همچنین با پیشنهاد معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور مبنی بر اختصاص هزار میلیارد تومان از محل منابع پیش بینی شده معاونت در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور در راستای توسعه شبکه اقتصاد دانش بنیان صنعت فضایی کشور، مقرر شد اعتبار مذکور با رعایت قانون بودجه و مصارف تخصیص یافته در این قانون در راستای طرح‌های کلیدی با محوریت سازمان فضایی ایران اختصاص یابد.

در آخرین جلسه شورای عالی فضایی مقرر شد به پاس زحمات و حمایت‌های بی دریغ رئیس جمهور شهید برای شکوفایی صنعت فضایی و به ویژه احداث پایگاه فضایی چابهار، مصوب شد این پایگاه به نام «پایگاه ملی فضایی شهید آیت الله رئیسی» نامگذاری شود.

نظر به چالش‌های مرتبط با سرمایه‌های انسانی دانشی و متخصص حوزه فضایی کشور و با توجه به اقدام کلان تکلیف در سند سیاست‌ها و برنامه‌های کلان ده ساله مبنی بر تأمین تکمیل و به روزرسانی زیرساخت‌های جذب و نگهداشت سرمایه‌های انسانی دانشی و متخصص مصوب شد سازمان اداری و استخدامی کشور با همکاری سازمان فضایی ایران و نهاد‌های ذی ربط ظرف مدت سه ماه «آئین نامه خاص جذب و نگهداشت نیرو‌های متخصص حوزه فضایی» با رعایت سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و قانون مدیریت خدمات کشوری و سایر قوانین و مقررات مربوط تدوین و پس از اخذ تأییدیه سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر امکان تأمین اعتبار آن از محل اعتبارات مصوب در بودجه سنواتی جهت طرح و تصویب در مراجع قانونی ذیربط اقدام نماید.

ابلاغ آخرین مصوبات فضایی دولت سیزدهم

ابلاغ آخرین مصوبات فضایی دولت سیزدهم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابلاغ آخرین مصوبات فضایی دولت سیزدهم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابلاغ آخرین مصوبات فضایی دولت سیزدهم"، کلیک کنید.