آمادگی برای مدیریت هوشمند پسماندهای بیمارستانی / سازمان «محیط زیست» همکاری کند

بیمارستان

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اعلام آمادگی برای اجرای آزمایشی طرح مدیریت هوشمند پسماندهای بیمارستانی گفت: این طرح برای اجرای آزمایشی در سه استان آماده است و از سازمان محیط زیست می خواهیم برای اجرای آن با وزارت بهداشت همکاری کند.

دکتر جعفر جندقی در گفت وگو با آسیاننت، درباره آخرین وضعیت مدیریت پسماندهای بیمارستانی به صورت هوشمند گفت: مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، طرح های متعددی به منظور بهره گرفتن از تکنولوژی های نوین برای بهداشت محیط در دستور کار دارد. طرح مدیریت هوشمند پسماندهای بیمارستانی، یکی از طرح های وزارت بهداشت به حساب می آید. 

وی با بیان اینکه طرح مدیریت هوشمند پسماند بیمارستانی آماده است، اظهار کرد: مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با معاونت انسانی سازمان محیط زیست جلساتی را به منظور اجرای طرح مدیریت هوشمند پسماندهای بیمارستانی برگزار کرده است. تصمیم بر این است بررسی طرح مدیریت هوشمند پسماند بیمارستانی را در اولین جلسه «کمیته ملی پسماند» در دستور کار قرار بگیرد و مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره طرح توضیحاتی ارایه دهد. 

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه روش اجرایی و دستگاه های طرح مدیریت هوشمند پسماند بیمارستانی به طور کامل آماده است، خاطرنشان کرد: طرح مدیریت هوشمند پسماند بیمارستانی به صورت پایلوت در 3 استان اصفهان، همدان و قزوین اجرا می شود. وزارت بهداشت می تواند این طرح را در استان های بیشتری اجرا کند اما به دلیل اینکه خواهان تسریع روند اجرا و تعمیم نتایج هستیم طرح مدیریت هوشمند پسماند بیمارستانی را در 3 استان کشور به صورت پایلوت اجرا می کنیم. 

جندقی ادامه داد: وزارت بهداشت تمایل دارد طرح مدیریت هوشمند پسماندهای بیمارستانی را با متولی اصلی مدیریت پسماند یعنی سازمان محیط زیست برگزار کند؛ بنابراین از آنها می خواهیم در کنار وزارت بهداشت حضور داشته باشند که با هماهنگی تمام برای اجرای طرح مدیریت هوشمند پسماند بیمارستانی پیش رویم. 

وی با بیان اینکه مدیریت کنونی پسماند بیمارستانی با مشکلاتی مواجه است، افزود: پسماندهای بیمارستانی عفونی هستند؛ به همین دلیل ضدعفونی می شوند. این مواد وارد محیط زیست می شوند و محیط را آلوده می کنند. هدف از اجرای طرح مدیریت هوشمند پسماند بیمارستانی، جلوگیری از آلودگی محیط زیست است. 

جندقی ادامه داد: موضوع اقتصاد چرخشی در ارتباط با پسماند بیمارستانی مطرح می شود؛ اگرچه اغلب پسماندهای بیمارستانی عفونی هستند ولی برخی از پسماندهای بیمارستانی عفونی نیستند؛ به همین دلیل می توانند به ثروت و سرمایه تبدیل شوند. 

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه مدیریت پسماند بیمارستانی هزینه بر است، اظهار کرد: اگر روش های نوین جایگزین روش های کنونی شود به صورت هوشمند می توانیم هزینه مدیریت پسماند را کاهش دهیم و هزینه کاهش یافته را صرف احیای محیط زیست کنیم. 

وی گفت: بازهم تاکید می کنم طرح مدیریت هوشمند پسماند بیمارستانی به طور کامل آماده است. وزارت بهداشت آمادگی دارد این طرح را به صورت پایلوت در 3 استان اجرا کند؛ اگر این طرح نیاز به مطرح شدن در کمیته ملی پسماند ندارد مجوزهای مربوط به آغاز طرح صادر شود. مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت  از سازمان محیط زیست می خواهد برای اجرای این طرح با وزارت بهداشت همکاری کند. 

انتهای پیام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمادگی برای مدیریت هوشمند پسماندهای بیمارستانی / سازمان «محیط زیست» همکاری کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمادگی برای مدیریت هوشمند پسماندهای بیمارستانی / سازمان «محیط زیست» همکاری کند"، کلیک کنید.