آغاز رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری در خارج از کشور

انتخابات

با آغاز فرآیند اخذ رای در سفارت ایران در نیوزیلند، انتخابات ریاست جمهوری ایران رسما آغاز شد.

به گزارش آسیاننت، در کنار ولینگتون، انتخابات ریاست جمهوری ایران در ۲ شهر اوکلند و کرایست‌چرچ نیوزلند نیز در حال برگزاری است.

«رضا نظرآهاری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیوزیلند روز جمعه و پیش از مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم و انداختن رای خود در صندوق، توضیحاتی را این‌باره ارائه کرد. 

او درباره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در نیوزیلند گفت: از آنجایی که روز جدید از این منطقه در جهان شروع می‌شود و از نظر زمانی ما با فاصله هشت ساعت و نیم زودتر از ایران شروع روز را تجربه می‌کنیم، لذا رای اینجانب و هموطنان عزیز در این کشور اولین آرایی است که به صندوق رای انتخابات ریخته می‌شود. 

او ابراز امیدواری کرد این انتخابات برای ایران، سرافرازی و پیشرفت بیشتر و برای ایرانیان در سراسر جهان بهروزی و شادکامی به ارمغان بیاورد.

پیش از این «علیرضا محمودی» مسئول برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در خارج از کشور گفته بود اولین نقطه آغاز انتخابات ریاست جمهوری ایران در نیوزیلند است.

نامزدهای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران به ترتیب حروف الفبا، «مسعود پزشکیان»، «مصطفی پورمحمدی»، «سعید جلیلی» و «محمد باقر قالیباف» هستند. 

انتخابات در ایران قرار است جمعه هشتم تیرماه و از ساعت هشت صبح به وقت تهران آغاز شود. 

انتهای پیام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری در خارج از کشور" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری در خارج از کشور"، کلیک کنید.